Yazdır

Asılsız ve dayanaksız açıklamalar Adana ve 26 bin üyeye saygısızlıktır

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ATO seçimlerine ilişkin yapılan açıklamaların, ne kişilere, ne de kentimize yarar getirmeyecek derecede bilgi kirliliğinden

ibaret olduğunu belirterek, “Amacımız, 124 yılık Odamızın seçimlerini, tarihine yakışır şekilde centilmence tamamlamaktır” dedi.

Adana Ticaret Odası’nın 1 ve 7 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Meslek Komitesi, Meclis ve Yönetim Kurulu seçimlerinde tekrar aday olacağını açıklayan Atila Menevşe, yapılan basın açklamalarıyla gerek Adana kamuoyu, gerekse Odanın temelini oluşturan yaklaşık 26 bin üyeye saygısızlık yapıldığını söyledi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Adana Ticaret Odası olarak TOBB ve ilgili bakanlığın hazırladığı takvim çerçevesinde yapacağımız seçim için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 1 ve 7 nisan tarihlerinde gerçekleşecek seçimler öncesinde yapılan dayanaksız, hiç kimseye yarar getirmeyecek asılsız iddialarla algı yaratılmaya çalışıldığını üzülerek izliyorum. Hiç bir dayanağı bulunmayan, sadece bilgi kirliliği oluşturulması hedeflenen bu açıklamalarla, görev yaptığım süre içerisinde yükselttiğimiz çıtanın düşürülmesine asla izin vermeyeceğimin bilinmesini isterim. Yapacağımız seçimde, Meclisimize katılma hakkını elde eden herkes Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olabilir. Ben aday olurken, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldiğim Mayıs 2013 tarihinden bu yana ortaya koyduğum performansı baz aldım. Aday olacak diğer adayların da asılsız ve amacı belli olmayan iddialar yerine daha somut ve Adana Ticaret Odası’na katkı koyabilecek projelerle kendilerini ifade etmeleri gerektiğine inanıyorum. Hiç kimsenin birbirini engellemediği, tamamen eşit koşullarda gerçekleşmesi için çaba gösterdiğimiz bu sürece herkesin saygılı olmasını bekliyor, yapılan çirkin saldırıları kamuoyunun takdirine sunuyorum.”