TEK ADAM EĞİTİM MODELİ

DİK TEMEL HARF kandırmacası...

Bu yeni eğitim modeli kamuoyunda ve eğitim çevrelerinde hiç konuşulmadan milletin önüne düştü. İşte bu örnek TEK ADAM MODELİDİR.

Tek Adam ABD’li bir eğitim şirketiyle anlaşıyor, hiç kimseye haber vermeden, kendi danışmanlarıyla önüne getirilen bir şirketle anlaşıyor, pat diye önümüze getiriliyor. Buyurun, şimdi bunu yiyeceksiniz!

 İçinde ne öğretildiğini bilmediğimiz programlar yüklenmiş tabletler evlerimize sokulacak.  

Yeni atanan Talim Terbiye Kurulu başkanı Alpaslan Durmuş bu modelin içinde görünüyor, çünkü  EDAM adında bir eğitim şirketi var, yazdığı yayınladığı kitaplara bakınca her şey anlaşılıyor. 300 elmanı da var. Ürünlerine bakınca Amerikan modeli Evde İlmihal kitaplarına kadar yazmış, satıyor.

Dava ettiğimiz, pornolarla karikatürlerle dolu Din Eğitimi kitaplarındaki hadis karikatürlerini burası basmış. Açın bakın kapaklarına, perspektifi bozuk resimler, orantısız eğri büğrü yazılar, çarpık çurpuk çocuk karikatürleri... Kitap mı bunlar şimdi?

http://www.edam.org.tr/tr/AnaKategori/gecmis-etkinlikler

PAT diye önümüze atılan sistem ne ki diye aramaya başladım, mutlaka Amerika’da sisteme yeni bir şirket parmak atmıştır dedim ve ABD eğitim piyasasında yeni gözde şirket önüme düştü. Evde Tabletten Okuma Yazma ve matematik Öğrenme programı üretmişler, onu pazarlıyorlar.

Okuma yazmayı ve matematiği “Tabletle evde öğrenme” modelini üreten COMMON CORE şirketi bu projeyi birçok eyalete satmış. Okula gitme bitti, öğretmenlik mesleği bitti, eğitim fakülteleri mezun vermiyor. Aynısı bize geliyor, yani şirketle anlaşan tek adam eliyle getiriliyor.

Öğretmensiz öğrenme, tabletten öğrenme, yani eli kalem tutmayan bir nesil...

Bizde bu şirketin benzeri EDAM var. Programı ordan satın alıp içeriğini çizimlerini karakterlerini burda koyacak olan Alpaslan Durmuş, AKPnin getirdiği TTK başkanıdır. Karakter Eğitimi de bunların ana reklamıdır. İnsan ruhlu değil canavar ruhlu insan yetiştirme, cani karakteri beyne işleme, örnek toplum önderlerini değersizleştirme, var olanları hafızadan silme işi bunların ana eğitim programıdır.

Talim Terbiyenin başına yeni getirilen Alpaslan Durmuş bu işin görevlisidir, kurduğu EDAM eğitim şirketi  bu adamındır.

Bastığı kitapları Diyanetin Kuran kurslarına dağıtıyor, üzerinde salyangoz resmi olan Kabe resmi bunların üretimidir. Allah yazısının üstünü çizdiren “eğlenelim” bulmacası bunların ürünüdür.

EDAM’ın son kitaplarından biri Evde İlmihal kitabı. Karı koca Durmuşların yazdıkları kitapları görmek isterseniz lütfen tıklayın:

https://www.edam.com.tr/urunler/yazar-detay.aspx?id=1&t=alpaslan-durmus

            ........

 Ayrıca aşağıdaki adreste EDAM diye bir stratejik araştırma şirketi var, AKP anketleri ordan çıkıyor gibi.

http://www.edam.org.tr/tr/AnaKategori/siber-politikalar

 

Değişen Milli Eğitimin Amaçları yerine getirilen amacı hatırladınız mı?

“MEB amacı, Küresel ekonominin gerektirdiği eğitim programlarını uygulamaktır.”

Emperyalistlerin amacı bizi mahvetmektir, bu amacı ancak TEK ADAM ile gerçekleştirebilirler.

Referandumda hayır çıksa bile Talim Terbiye bu sisteme geçiyor.

Halkımızın yeni eğitim paketine de HAYIR demesi için gereken çalışma yapılmalıdır. Bunda gevşek davranamayız.

Mahiye Morgül