Yazdır

AVŞARLAR DERNEĞİ AK PARTİ VE MHP İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Avşarlar Derneği Başkanından Birlik ve Beraberlik çağrısı
Adana'da faaliyet gösteren Avşarlar Derneği Başkanı Veysel Kokaçya beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte siyasi partilere ziyarette bulundu.
İlk ziyaretlerini AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'ya gerçekleştiren Avşarlar DerneğiBaşkanı Veysel Kokaçya,  her iki ziyarette de ülkenin bölünmez bütünlüğü için kenetlenmek mecburiyeti olduğuna dikkat çekti.
AK PARTİ ve MHP Adana İl Başkanlarını makamlarında ziyaret eden Avşarlar Derneği Başkanı Veysel Kokaçya, ülkenin şartları göz önüne alınınca ve devletin bekası söz konusu olunca geride kalan herşeyin bir tefarruat olduğunun altını çizdi ve tüm STK' ların ülkemizin birliği ve dirliği için aynı duyguları taşıdığından emin olduğunu dile getirdi. 
Başkan Kokaçya, ülkemizin ablıka altına alındığını dile getirerek şöyle konuştu; ' Ülkemiz siyasi, ekonomik ve askeri alanda bir abluka altına alınmaya çalışılmaktadır.  Bizim tüm bu ayak oyunları karşısında dirençli ve kararlı olmamız gerekmektedir. Dolayısyla devletimizin bir bekaa sorunu vardır, böyle bir durumda ayrılık ve gayrılık olmaz, olamaz...
Milli mutabakata tüm STK'lar gibi Avşarlar Derneği üyeleri bizde VARIZ tamam diyoruz. Onun içindir ki siyasi partiler ve onların İl, İlçe temsilcileri ülkeyi yöneten bireylerin Uç Beyleridir.
Ve biz Uç Beyleri olarak diyoruz ki; Gün birlik günü, biz Avşarlar Devletmizin de milletimizin de emrindeyiz dedi.
Ayrıca Afrin de canla başla mücadele eden şanlı Türk ordusunun mehmetçiklerinin de yanlarındayız diyen Başkan Kokaçya bu vesile ile ülkemizi bölme cüretinde bulunan teröristler ile girdikleri çatışmada şehit olan Mehmetçiklerimize rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm Türk ulusuna başsağlığı ve yaralılarımıza da Allah'dan acil şifalar diliyoruz dedi.
AK PARTİ İl Başkanı Fikret Yeni ve MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı Avşarlar Derneği ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek birlik ve beraberlik çağrısını yinelediler. 
Avşarlar Derneğinin siyasi partilere yaptıkları ziyaretin anısına her iki başkana da el dokuması Avşar Sorfası hediye edildi. AK PARTİ Adana İl Başkanı Fikret Yeni ise sofrada ilk yemeğin Avşarlar ile yenilmesi şart oldu dedi.