Yazdır

105 Yaşındaki Elif Nineye Doğum Günü Sürprizi

 Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalı’ya bağlı Tatık mahallesinde ikamet eden 1913 doğumlu Küçük Elif Süngü’ye doğum günü sürprizi düzenledi.

Başkan Aslan, 2 Şubat’ta doğan Küçük Elif Süngü’yü evinde ziyaret ederek, hem doğum gününü kutladı, hem de çeşitli hediyeler takdim ederek, mutluluğuna ortak oldu. 105 yaşına giren Küçük Elif Süngü ise üzerinde ‘Doğum Günün Kutlu Olsun Elif Nine’ yazan pastayı alkışlar eşliğinde söndürdü.

Küçük Elif Süngü’yle uzun süre sohbet eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Değerlerine ve geçmişine sahip çıkmayan milletler, yok olmaya mahkûmdurlar’ sözüyle geçmişimizin önemine değinmiştir. Bizlerde geçmişimize sahip çıkmaya mecburuz. 105 yaşına giren Elif ninemize hazırladığımız doğum günü sürprizi sayesinde, onun yüzünde ki mutluluğu görmek, bizleri de mutlu etti. Elif ninemize sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum” dedi.

 

105 yaşına girmenin mutluluğunu yaşayan Küçük Elif Süngü ise, ”Bu kadar uzun yaşamın sırrı Karaisalı’nın temiz havası, suyu ve bereketli topraklarından geçiyor. Bana bu güzel sürprizi hazırlayan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Doğum günü sürprizine Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanı Kenan Küçük, Karaisalı Belediyesi Kırsalı Hizmetler Müdürü Zühtü Şafak, Tatık Mahalle Muhtarı Ahmet Süngü ve belediye halkla ilişkiler personelleri katıldı.