BİZE GELEN KİTAPLAROrta Kuşak

İzmir Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın’ın eseri Terör ve Algı Yönetimi 3. Baskısını yaptı

Halen İzmir Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta olan Dr. Hüseyin Aşkın’ın Yayın-B tarafından basılan Terör ve Algı Yönetimi isimli eseri kısa zamanda 3. Baskısını yaptı.

Dr. Hüseyin Aşkın Terör ve Algı Yönetimi isimli eserini :

“Bana milletimi, vatanımı ve bu toprakların eşsiz kültürünü sevmeyi öğreten, hiç okula gitmediği halde okumaya büyük değer veren ve beni okutmak için çırpınan canım anneme…

Bin yıldır bu topraklar bize yurt olsun, Türk Milleti ebediyen hür yaşasın diye asil kanlarını döken Kahraman Şehitlerimize ve Gazilerimize…” diyerek “ithaf etti.

Eserin künyesi :

YAYIN-B

Eser: 816

ISBN 978 – 605 – 9473 – 14 – 9

1. Basım: 2100 adet. İzmir, 2020

© Dr. Hüseyin Aşkın

Genel Yayın Yönetmeni:         Hayri Bildik
Editör:                                            Yalın İstenç Kökütürk

Düzelti:                                          Muhittin Bilgin

Kapak:                                            Doğan Yalçın

Hukuk Danışmanı:                      Av. Dilşat Seyda [Bildik] Aymak

Tasarım:                                         İsmail Buhur

YAYIN B / Basın Yayın Dağıtım (Sertifika No: 27275)

YERGÖK KİTAP – KARŞIYAKA SAHAF

Tiyatro Sok. No: 71/1 Karşıyaka / İZMİR

( 0232 381 58 87 – 0232 323 36 96 – 0507 128 32 15

* hbcalisma@gmail.com | info@yayinb.com

ÖZGEÇMİŞ

Dr. Hüseyin Aşkın, 1967 yılında Çankırı ili, Kurşunlu ilçesi, Hacımuslu köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1986 yılında Polis Kolejinden, 1990 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.

1990-1991 yılları arasında ABD’nin Minnesota eyaletinde yabancı dil eğitimi aldı. Aynı tarihlerde asayiş hizmetleri konusunda Eyalet Polisiyle birlikte çalışmalar yaptı.

Komiser Yardımcılığında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğinde, Cinayet ve Gasp Büro Amirliklerinde ekip amiri olarak görev yaptı. Komiser rütbesinde Başbakanlık Koruma Müdürlüğü ve Esenboğa Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğünde çalıştı.

1994 yılında ABD’nin Georgia Eyaleti Federal Güvenlik Eğitim Merkezinde terörle mücadele ve özel operasyonlar konusunda düzenlenen programa katıldı.

1997-1998 yıllarında Hakkâri ili, Çukurca ilçesi, Hakantepe/Çayırlı Sınır Jandarma Bölüğünde Asteğmen Tim Komutanı ve Bölük Komutan Vekili olarak askerlik hizmetini tamamladı.

Başkomiser rütbesinde Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliklerinde büro amiri olarak görev yaptı.

2000 yılında Kanada Kraliyet Atlı Polis Teşkilatında önemli suçların soruşturması konusunda çalışmalarda bulundu.

Emniyet Amirliği rütbesinde Ankara Emniyet Müdürlüğünde Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığında Toplumsal Olaylar Şube Müdür Vekili olarak çalıştı.

2002 yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİ) “Polisin İmajı” konusunda yazdığı tezle yüksek lisans eğitimini tamamladı. TODAİ heyeti ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti Kamu Personel Bakanlığının davetlisi olarak incelemeler yapmak üzrere Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulundu.

4. Sınıf ve 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbelerinde sırasıyla Emniyet Genel Müdürlüğünde Ulaştırma, İç Hizmetler, Fabrika ve Kademeler Şube Müdürü ve Malatya Emniyet Müdürlüğünde Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde, Yozgat ve Elmadağ Polis Meslek Yüksekokullarında öğretmen emniyet müdürü olarak çalıştı.

2009 yılında İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen proje yarışmasında “Polisin Hitap Tarzı” konulu çalışması en iyi proje seçildi.

2011 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı doktora çalışmalarını, 2019 yılında “Bölücü Terörle Mücadelede Algı Yönetimi” konusunda yazdığı teziyle tamamladı. 2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görevlendirildi.

26.10.2016 günlü kararname ile İzmir Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.

08-10 Kasım 2019 tarihlerinde Dr. Osman Şen ile birlikte Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası İnsani Bilimler ve Eğitim Bilimleri Kongresi’nde (ICHES) “Yabancı Terörist Savaşçılar (YTS) Tehdidinin İzmir Bağlamında Türkiye’ye Etkisi” başlıklı sözlü bildiri sundu ve bildirinin tam metni kitabında yayımlanmıştır.

02 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Şehir ve Güvenlik Sempozyumunda ‘Güvenli Kent’ konusunda bildiri sundu.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu kitap neden yazıldı:

Dr. Hüseyin Aşkın Terör ve Algı Yönetimi isimli eserinin neden yazıldığını ise kitabın arka kapak yazısında şu satırlarla vurgulamış:

   “ Terörle mücadele ve teröristle mücadele iki ayrı şeydir. Türkiye’nin birçok terör örgütüne karşı, teröristle mücadele perspektifinde dönem dönem çok başarılı olduğu görülmektedir. Terörle mücadele ise operasyonel mücadelenin yanı sıra topyekûn algıyı yönetmek, kamuoyuna doğru mesaj vermek, örgütlere insan kaynağı desteği sağlayan şartları ortadan kaldırmak, terör mücadelesinin gerekliliğini ve doğru bir şekilde yapıldığını ortaya koymak gibi planlı, stratejik çalışmaların tümünün birleşmesinden oluşmaktadır.

  Halen dünyanın bir numaralı gündem maddesi olan terör, birçok değişik coğrafyada insan hayatına kastetmektedir. Bu çalışma uzun yıllar boyunca birçok terör örgütünün eylemlerine maruz kalan ve binlerce vatandaşı ile birlikte çok büyük maddi kaynaklarını kaybeden Türkiye’nin, terörle mücadelesine katkı sağlamak temel amacıyla yapılmıştır.”

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!