BÖLGE HABERLERİ

Bu ne ciddiyetsizlik!

Teftiş Kurulu’nun yazdığı Teftiş Kurulu Müdür Vekilinin ve Yüreğir
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in imzaladığı
belge elden ele geziyor, Adana’yı dolaştığı gibi bize kadar gelebiliyor…

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir merkez ilçe belediye başkanları arasında sevilen biri olarak bilinir.
Sosyal ilişkileri genellikle halk tarafından olumlu bulunarak beğenilmektedir.
Öyle makam kapısı aşındıran gazetecilerden değilimdir.
Gerektiği zaman gerektiği yerde görüşmeyi tercih ederim. Bu yüzden de kendisiyle hiç bağlantım olmamıştır. Yüreğir Belediyesi bünyesinde de mesleği gazetecilik olan bir iki tanıdığım vardır o kadar.
Buna rağmen Yüreğir Belediyesi Teftiş Kurulu’nun hazırladığı, Müdür vekili Coşkun Temiz’in imzaladığı ve belediye başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in imzasını taşıyan Ömür Sevinç’in görevden uzaklaştırılmasını içeren bir belge bana kadar ulaştı.
Oldum olası bu tür meselelerle ilgilenmem. Tarzım değildir. Şahıslar değil, muhatabım sistemdir. Lakin Türkiye’nin bir çok ilinden daha büyük olan Yüreğir Belediyesi’ndeki bu ciddiyetsizlik kabul edilir türden değildir. Belediye Teftiş Kurulunun önemli bir belgesi elden ele dolaşmakta, vatsap sayesinde dünyayı gezinmektedir.
Belediye başkanı Kocaispir bu belgeyi tarayıp, dağıtanları mutlak surette bularak gereğini yapmalıdır. Akti halde kamuoyu nezdinde Yüreğir Belediyesi laçkalığıyla bilinecek ve başkanın olumlu tavırlarına rağmen kötü izlenim uyandıracaktır. Reha Ören

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!