BÖLGE HABERLERİ

Çerçioğlu: Emeklinin maaş zammı ile pinpon oynadılar

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adayı Eczacı Serpil Çerçioğlu: TÜİK’in açıkladığı tartışmalı rakamlar üzerinden milyonlarca emeklinin zam oranlarını tespit etmek kamu vicdanında karşılık bulmamıştır.

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan adayı Eczacı Serpil Çerçioğlu yaptığı açıklamasında TÜİK’in verilerinin doğruluğuna güven kalmamıştır şeklinde konuşru. Başkan adayı Çerçioğku sözlerine şöyle devam etti; ”TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamları üzerinden, memur, memur emeklisi, işçi emeklisi gibi dar ve sabit gelirlilere 1 Ocak 2021’den geçerli olmak üzere enflasyon farkı ödenecek,TÜİK’in rakamları esas alındığında memur ve memur emeklisine %3 zam + %4,36 enflasyon farkı ödenecektir. İşçi emeklileri ise %8,36 olarak faydalanacaklar şeklinde konuştu.Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan a. Eczacı Çerçioğlu; Enflasyon oranında zam söyleminin aslında sıfır zam anlamına geldiğine dikkat çekerek bu veriler doğrultusunda kamuoyunda oluşan genel kanaat TÜİL’in güvenilirliğini kaybettiği aşikardır dedi.

TÜİK’İN RAKAMLARI EMEKLİNİN CEBİNDEKİ ENFLASYON İLE UYUŞMADI

Başkan adayı Eczacı Çerçioğlu; TÜİK’in enflasyon rakamı ile Enflasyon Araştırma Grubunun verileri arasındaki açıklanan veriler arasındaki iki katından fazla fazla olan fark görmezden gelinmektedir. TÜİK’in açıkladığı tartışmalı rakamlar üzerinden milyonlarca çalışan ve emeklinin zam oranlarını tespit etmek kamu vicdanında karşılık bulmamıştır şeklinde konuştu.Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkan a. Çerçioğlu: Birçok gıda maddesinin %70’lere ulaşan oranda zamlanması göz önüne alındığında TÜİK’in rakamlarının inandırıcılığı kalmamıştır.Milyonlarca emekli işçi kendilerini aldatılmış olarak görmektedir. Bu durumda tek çözüm ek zam yapmaktır. Ek zam yapılmadığı sürece, ülke gerçeklerini yansıtmayan TÜİK rakamları üzerinden yapılan zam kamuoyunda tartışılmaya devam edecektir.Emeklilerin rahat yaşama hakları ellerinden alınarak görmezden geliniyor. Bu ülkedeki emekliler pijama lastiği ile pinpon topu baz alınarak gerçek olmayan zamlar ile avutulmayı hak etmiyor dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!