BÖLGE HABERLERİMANŞET

Herkes arsa ararken o arsasını bağışladı

Yaşadığımız deprem felaketinin ardından insanlar müstakil evlere yönelip bu amaçla arsa arayışına girerken ve arsa fiyatları astronomik şekilde yükselirken 77 yaşındaki Hikmet Aslansarı 215 metrekare arsasını Çukurova Belediyesi’ne bağışladı.

Hikmet Aslansarı, Şambayadı bölgesinde bulunan arsasını belediyeye bağışlamak istediğini belirterek, Başkan Soner Çetin’den randevu aldı. Başkan Soner Çetin’in 2 yıl önce Sarıhamzalı Camisine yardım ettiğini hatırlatan 77 yaşındaki Hikmet Amca, “Sayın Soner Çetin’i tanıyorum. Dürüstlüğünü biliyorum. İki yıl önce cami için yardım istediğimizde hiç tereddüt etmedi ve camimizin fayanslarını yaptırdı. İyi yerlerde kullanacağından emin olduğum için ben de arsamı Çukurova Belediyesi’ne bağışlamak istiyorum. Ben Rahmetli Ecevit’in siyasini yapan bir insanım. Soner Çetin’i de Karaoğlan olarak görüyorum. Bundan dolayı kendisini çok seviyorum” dedi.

Başkan Soner Çetin’in herkese yardım eden, çalışkan bir insan olduğunun altını çizen Hikmet Aslansarı, “İnanıyorum ki Sayın Başkan bu arsayı en doğru şekilde kullanacaktır” ifadesini kullandı.

FIRSATÇILAR UTANSIN

Bu davranıştan oldukça etkilenen Başkan Soner Çetin de Hikmet Aslansarı’ya teşekkür etti. Başkan Soner Çetin, 2 yıl önce iyilik olarak değil, görevimiz gereği yaptığımız bir şey bugün farklı bir şekilde ödüllendiriliyor. İbadethaneler konusunda ne kadar duyarlı olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Biz görevimizi yaptık. Kendisi Ecevit terbiyesi ile yetişmiş, Demokratik Sol Parti’de görev yapmış değerli bir insan” şeklinde konuştu.

Deprem sonrası insanların yüksek katlı binalardan kaçtığını ve müstakil yapılara yöneldiğini belirten Başkan Soner Çetin, “Hemşehrilerimiz müstakil ev yapmak için arsa arayışına girdi. Bunu fırsat bilenler 2 liralık arsayı 10 liraya satma çabasında. Bu fırsatçılar belki Hikmet Amcanın bu davranışından dolayı biraz utanırlar” dedi.

 

 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!