BÖLGE HABERLERİOrta Kuşak

Karataş Kültür ve Turizm Platformu’nun Aylık Toplantısı…

Karataş Kumluk Tabiat Parkı içerisinde bulunan Şahin Tepesinde yapılan kahvaltılı toplantının ev sahipliğini Platform üyesi Kerem Kuzucu yaptı. Toplantıya Platform başkanı Teyfik Kısacık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğrul ile üyeler Kerem Kuzucu, Uğur Armağan Üzer, Hüseyin Başcı, Mehmet Arslan, Serkan Kaymaz, Metin Buğa, Ahmet Dinibütün, Hüseyin Yerkel, Cemal Aytekin ve Mustafa Kumlu katıldılar.

Karataş’ın marka imajının oluşturulması için atılması gereken adımların ve var olan problemlerin çözümü hususları görüşüldü. Öncelikli konular arasında Madde bağımlılığına karşı alınması gereken önlemler, ilçede bulunan turizm tesislerinin denetlenmesi, ilçe merkezindeki tarihi Han alanının gün yüzüne çıkarılması, yapılan kamu hizmet binalarının otoparklarının bulunmaması sorunu ve eğitime kapalı olan Çukurova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’na ait yerleşkenin en yararlı olacak şekilde değerlendirilmesi konularında fikir alışverişinde bulunularak, gerekli çalışmaların biran önce uygulanması konusunda kararlar alındı.

Karataş Kültür ve Turizm Platformu, ilçenin gelişimi için parmak basılan konuların çözümü noktasında Karataş turizminin gelişimi ile birçok sorunun önüne geçilebileceği konusunda fikir birliğine vardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!