BÖLGE HABERLERİ

Kent konseyi sivil bir yapılanmadır. Siyasilerin ve kamu kurumlarının elini çekmesi gerekir.

Cumhuriyet Halk Partisi Ceyhan İlçe Başkanı Fikret Cirit bir açıklama yaparak Ceyhan Kent Konseyinde Aktif Yöneticilik yapan siyasilerin ve kamu görevlilerin aktif rol almasını eleştirdi.

Başkan Fikret Cirit yaptığı açıklamada ‘’Kent Konseyi sivil bir yapılanmadır. Belediye ile koordineli çalışması gereken bir yapıdır. Bu kurumda gerek Aktif Yöneticilik yapan siyasilerin gerekse kamuyu temsil eden kişilerin aktif rol alması etik değildir. Yıllardır birileri Kent Konseyini siyasi basamak olarak kullandılar, bu ne derece doğru? Bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.’’ Dedi

‘’KAMUOYUNDA VE BASINDA ÇIKAN HABERLER DOĞRU İSE BU SEÇİMDE ŞAİBE VAR.’’

Başkan Cirit yaptığı açıklamada ayrıca seçim sürecine değinerek süreci eleştirdi. Başkan Cirit’’ Günlerdir gerek kamuoyunda gerekse basında çıkan haberleri dikkatlice inceliyoruz. Haberlere göre Muhtarlarımıza, kamu görevlilerine ve STK temsilcilerine AKP de İl Başkan Yardımcılığı yapan Aktif Siyasi bir adaya oy verilmesi ile ilgili baskı yapıldığını okuyoruz bu kesinlikle doru değil tamamen yanlıştır. Ayrıca Kent Konseyi Çalışma Gruplarının değiştiğini ve bu grupların çoğuna yani yüzde doksanına AKP li isimlerin yazıldığını öğrendik. Bu hem yasal değildir hem etik değildir. Şimdi Kent Konseyi baskın seçim yapmak istiyor. Yani Mart’ın 26’sında bir seçim olacak, seçimden 2 ay sonra yeniden seçim olacak. İki ayda bir seçim mi olur Kent Konseyinde. Bu tamamen birilerinin oyunudur. Bu iddialar doğruysa bu seçimde kesinlikle şaibe vardır ve gereken yapılmalıdır. Bırakın Sivil yapılanma olan Kent Konseyi sivil ellere geçsin. Buradan tüm Ceyhanlı hemşerilerimize ve STK temsilcilerine sesleniyorum bu yapılan uygulamaya mutlaka tepki verin ve sizin olan kurumları siz yönetin.’ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!