DIŞ POLİTİKAManşet

Son dakika… ABD ve Yunanistan Batı Trakya’da ateşle oynuyor! Tanklar…

Yunan medyası; Amerika Birleşik Devletleri’ne ait Abrams tankları ile Yunan ordusuna bağlı Leopard tanklarının Batı Trakya’da İskeçe Kayalar’da ortak tatbikat yapacağını açıkladı.

Batı Trakya‘daki ilk tatbikatı Amerika Birleşik Devletleri‘nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ve Selanik Başkonsolosu’nun da takip edeceği de ifade edildi.

ABD – Yunan ortak tatbikatında Amerikan ordusuna ait M1A2 Abrams tankları ve Yunan ordusu envanterinde bulunan LEO2HEL ile LEO2A4 tankları hareket halinde sabit hedeflere yönelik atışlar yapacak.Batı Trakya‘daki ilk tatbikatı Amerika Birleşik Devletleri‘nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ve Selanik Başkonsolosu’nun da takip edeceği de ifade edildi.

ABD – Yunan ortak tatbikatında Amerikan ordusuna ait M1A2 Abrams tankları ve Yunan ordusu envanterinde bulunan LEO2HEL ile LEO2A4 tankları hareket halinde sabit hedeflere yönelik atışlar yapacak.rkiye’ye karşı prvokatif hamlelerle gerilimi tırmandıran YunanistanBatı Trakya‘da bu kez de Amerika Birleşik (ABD) Devletleri ile ortak tatbikat yapma kararı aldı.

Gelişmeyi ‘flaş’ idadesiyle duyuran Yunan basını; Yunanistan ile Amerika Birleşik Devletleri‘nin Batı Trakya‘da Türklerin yoğun olduğu İskeçe Kayalar’da (Petrohori) bölgesinde 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında ortak tatbikat yapacağını yazdı.

ABD ile bölgede ilk tatbikat

Batı Trakya‘da ilk kez Amerika Birleşik Devletleri ordusuna ait tankların Yunanistan askeri ile ortak tatbikat gerçekleştireceği de bilgiler arasında yer aldı.

Yunanistan medyası; ortak tatbikatı Yunan Genelkurmay Başkanınos Floros ile Avrupa‘da görev yapan Amerikalı üst düzey komutanların izleyeceğini belirtti.

Kaynak: ajanslar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!