DOĞAL YAŞAMMANŞET

Bu pitbull, chihuahua arkadaşı olmadan barınaktan ayrılmayı reddetti.

Bu pitbull yeni bir aileye kavuştu ama bunun için en iyi arkadaşını terk eder miydi?

Sıcak bir yaz gününde, San Francisco’da genç bir yetişkin adam Rocket Dog Rescue tarafından durduruldu. Bir köpek sahiplenmek istiyordu. Gözü Merrill adında üç yaşındaki bir pitbull’a çarpması uzun sürmedi. Tek bir sorun vardı: Merrill’in iyi bir arkadaşı vardı ve onsuz sığınaktan ayrılmazdı… 

Merrill, uzun süredir Rocket Dog Rescue adlı barınaktaydı. Pitbull orada emin ellerdeydi. Organizasyon köpekleri zor durumlardan kurtardı. Hayvanlar genellikle bir yere bırakıldı veya sahipleri tarafından kötü muamele gördü. Rocket Dog Rescue’da yeniden mutlu bir hayat yaşayabilecekleri yeni bir yuvaya kavuşurlar. 

Ancak Merrill sığınağa girmeden önce işler onun için iyi gitmiyordu. 

Merrill, diğer birkaç köpekle birlikte, kötü koşullarda kilitlendi. Yetersiz beslendi ve kümesi her zaman pis oldu. Sahip olduğu tek destek başka bir köpektendi. Kaleminde günlerini birlikte geçirmek zorunda kaldığı küçük bir Chihuahua’ydı. 

Bir gün köpekler kafeslerinden serbest bırakıldı. Merrill, daha sonra Taco olarak adlandırılan chihuahua ile birlikte Rocket Dog Rescue’ya götürüldü. İki köpek, onlar için bir sahip bulunana kadar orada kalabilirler.

Köpekler Rocket dog Rescue’da daha mı iyi olurdu?

Rocket Dog Rescue’da iki köpek her zaman birlikteydi. Gönüllüler onları ayırdığında köpekler hemen ulumaya başladı. Sadece tekrar bir araya geldiklerinde ikisi sakinleşti.

Ancak, çiftin gerçekten ayrılmak zorunda kalması uzun sürmedi.

Merrill sığınağa geldiğinde, çok geçmeden tehlikeli bir idrar yolu enfeksiyonu olduğu ortaya çıktı. En kısa zamanda ameliyat edilmesi gerekiyordu, aksi takdirde iltihap hayatına mal olabilirdi. Gönüllüler hızlı davranmaya karar verdiler ve köpeği hemen ameliyathaneye aldılar. Merrill ameliyathanedeyken, Taco tüm zamanı huzursuz olarak geçirir.

Ameliyattan sonra gönüllüler Merrill’i daha çabuk iyileşebilmesi için tek başına bir odaya koymaya çalıştılar. Ancak bu son derece zor olacaktır. Taco gitgide huzursuzlaştı ve Merrill de o uyandıktan sonra inlemeye başladı. 

Köpekler yakında tekrar bir araya gelecek mi?

İki köpek ulumayı durduramadığı için gönüllüler onları tekrar bir araya getirmeye karar verdi. Taco hemen Merrill’e sokuldu ve onu artık yalnız bırakmadı. Gönüllüler, küçük Chihuahua’nın pitbull arkadaşı için ne kadar sevecen olduğuna şaşırdılar. 

Rocket dog Rescue çalışanları için iki köpeğin birbirini ne kadar sevdiğini görmek hayal bile edilemezdi. Ancak gönüllüler arasında şüpheler oluşmaya başladı. Taco ve Merrill’in uzun süreli ilişkisi sorunlara neden olabilir mi? Belki de müdahale zamanıydı… 

Çalışanlar, uzun süre birlikte olan köpeklerin genellikle birbirlerine çok bağlı olduklarını biliyorlardı. Sahibi gelirse iki köpeğini de yanına almalıdır. Aksi takdirde, hayvanlar kederden telef olur. 

Taco zaten oldukça yaşlıydı, bu yüzden çalışanlar kimsenin onu evlat edinmek istemeyeceğinden endişeleniyorlardı. Merrill’in bir ev bulmasını sağlamak için, onu web sitesinde ayrı olarak evlat edinmeye karar verdiler. En azından bu şekilde mutlu bir aileye kavuşabilirdi ama en iyi arkadaşı olmadan… 

kaynak: https://www.tips-and-tricks.co/

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.