DOĞAL YAŞAMMANŞET

Hayvanseverler Zeydan Karalar’ı diktatörlükle itham ettiler

KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın uygulamalarının faşizan ve diktatörce olduğunu söyledi

KİHAYKO, HAYKONFED, TARSUS Hayvan sever, Çevre ve Doğa Koruma derneği, Adana Hayvan, Çevre ve Doğayı Koruma Derneği, Adana Barosu’nun Çevre ve Hayvan komisyonu üyelerinin de katıldığı kalabalık bir grup Adana büyükşehir belediyesi önünde düzenledikleri basın toplantısında Büyükşehir Belediye başkanı Zeydan Karaları protesto ettiler.

 KİHAYKO başkanı Metin Yıldırım, konuşmasında asla böyle bir protesto olayı düşünmediklerini belirterek “Ancak yapılan uygulamalar bıçağın kemiğe dayanmasına yol açmıştır. Adana büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karaların alışılmışın dışında uyguladığı diktatörce tutum ve tavır bizi böyle bir eyleme mecbur etmiştir” dedi.

 Önceki Belediye başkanı Hüseyin sözlü döneminde projelendirilen ve inşasına başlanan modern hayvan barınağının açılışının Zeydan karaları nasip olduğunu belirten Yıldırı, Başkanın sözleri ile icraatlarının birbirini tutmadığını belirterek, “Başkan Zeydan karalar güzel sözler söylemekte ancak iş icraata gelince söylem ile eylem birbirini tutmamaktadır” dedi.

 Barınaktaki hayvanların yemlenmeleri ile oynandığını, sağlıklarının endişe verici boyutlarda olduğunu belirten Yıldırım “Sokaktaki kimsesiz hayvanlar bir yana barınaktaki insanlık dışı uygulamalar bizi bu eylemi yapmak zorunda bıraktı” dedi.

 BARO BAŞKANINA MÜDAHALE

Adana büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karaların Adanalıların belediye başkanı gibi davranmadığını da ileri süren Yıldırım davranışları diktatör gibidir. Dediğim dediktir. Bu akıl alma tavır ile Adana baro başkanını da arayarak siyasi baskı unsuru yaratmaya çalışmıştır. Bu diktatör tavır her şeyden önce Adana’ya yakışmamaktadır” dedi.

 Öte yandan Adana Hayvan hakları komisyonu üyesi Avukat Mert Karabulut “Zeydan Karalar baro Başkanını arayarak mobing uyguluyor. Adana Barosu bir siyasi partinin ve belediyenin arka bahçesi değildir. Baro Başkanı Semih Gökayaz Avukatları ve hukuku temsil etmektedir. Baro’nun Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda hareket etmesinin mantığını anlamak mümkün değildir.” dedi.

 Zeydan Karalar’ı protesto eden basın açıklamasına katılan Avukat. Uğur Öztürk de Adana barosu başkanı Semih Gökayaz’ı eleştirerek, “Herkes haddini bilecek. Adana Barosu’nun Hayvan Hakları komisyon üyelerinin bile toplantıya katılmaması için baskı uygulamaya çalışan baro Başkanı kimden emir e talimat almıştır? Avukatları arayarak basın açıklamasına katılmamalarını istemek cüretini  kimden aldığı cesaretle göstermiştir?” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!