DÜNYADAN HABERLERMANŞET

Newyork’ta 30 Ağustos

AKDEV, New York’taki 30 Ağustos kutlamalarında Adana’yı temsil etti

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız, Amerika’daki Türkevi’nde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nde Adana’yı temsil ederek, örnek bir davranış sergiledi.
New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkevi’nde görevli Emniyet Müdürü Subutay Eraslan ve Jandarma Komutanı Mehmet Balcı ile Amerikalı üst düzey bürokratların bulunduğu kutlamada, Alparslan ve Malazgirt’ten başlayan zaferlerin 30 Ağustos’la taçlanması belgeselle anlatıldı.
Geçmişten günümüze başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Federasyona bağlı sivil toplum örgütleri ile AKDEV, 30 Ağustos kutlamaları paralelinde paneller ve gösteriler düzenleyerek, Türkiye’deki bayram coşkusunu New York’ta da yaşattılar.
Öte yandan, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür sosyal medya adresinden; “BM Daimi Temsilciliğimizle birlikte Türkevinde düzenlediğimiz etkinlikte, 30 Ağustos Zaferimizin 100. Yıldönümünü vatandaşlarımızın da katılımıyla kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andık” diye açıklama yaptı.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!