EKONOMİ

Sanal Pos hizmeti: Ödüyo

Çoklu banka platformu

Türkiye’de sanal pos hizmeti veren 20 bankanın, ‘sanal pos entegrasyonu’ tek ekranda birleşiyor; herkes kolayca ‘Ödüyo’. Bir ‘e-tahsilat sistemi’ olarak öne çıkan; ‘Ödüyo’, şirketlere çoklu banka platformunun güvenli yönetim ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti de verecek. Ticaret yapan firmalar arasında yanlış anlama ve sahtekarlığa olanak tanımayan altyapısıyla ‘Ödüyo’, kredi sağlayan bankalara da şeffaflık sunuyor.

BİR ‘E-TAHSİLAT’ SİSTEMİ

‘Ödüyo’nun; internet üzerinden tahsilat yapılmasına olanak sağlayan bir ‘e-tahsilat sistemi’ olduğuna dikkat çeken Er Yazılım Satış Sorumlusu Fatih Çoban, “Ödüyo ile Türkiye’de sanal pos hizmeti veren 20 bankanın sanal pos entegrasyonu tek ekrandan kullanılabilecek. Ödüyo ile bayilerden, tüketicilerden, abonelerden, müşterilerinden web üzerinden hem taksitli hem tek çekim kredi kartı tahsilatı yapılabilecek” dedi.

SAHTEKARLIĞA AMAN YOK!

Türkiye’de şirketlere çoklu banka platformunda güvenli yönetim ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti veren ‘Ödüyo’nun, çözümleriyle KOBİ’ler, büyük işletmeler ve bayi ağına sahip firmaların işlerini kolaylaştırdığını anlatan Çoban, ‘Ödüyo’nun satıcı için nakit akış sürecini kısaltırken, alıcı için de bu süreci uzattığını ifade etti. Çoban, “Ödüyo Platformu, ticaret yapan firmalar arasında yanlış anlamalara ve sahtekarlığa olanak tanımayan altyapısıyla kredi sağlayan bankalar için de şeffaflık sağlıyor” diye konuştu.

ÇOKLU BİR BANKA PLATFORMU

‘Ödüyo’ üyelerinin, çok sayıda banka ve tahsilat aracına güvenli ve kolay erişebilmenin farkını yaşadığını dile getiren Çoban, “Hizmet paketlerimiz Eco, Startup, Pro, Enterprise olarak müşterilerimize sunmakta ve yıllık gelir sağlamaktayız. Müşterilerimizin sorunlarını dinleyip, onlara en uygun pakete yönlendirerek; yıllık olarak tüm ihtiyaçlarını karşılayan ‘çoklu bir banka platformu’yuz” yorumunu yaptı.

DÖVİZ İLE ÖDEME AVANTAJI

Er Yazılım Satış Sorumlusu Fatih Çoban, yapılan satış sonrasında bayi ve müşterilere SMS veya e-mail ile gönderilen linkin tıklanıp, sonrasında kart bilgileri girilerek, Türk Lirası başta olmak üzere ABD doları, Euro, İngiliz sterlini, Suudi Arabistan riyali ve diğer döviz cinsleriyle de ödeme avantajı sunduğunu, istenmesi halinde sistemin çok dilli de çalışabileceğini söyledi.

HEM TAHSİLAT, HEM ÖDEME

Fatih Çoban, açıklamasının devamında da; “Ödüyo, tedarik zincirindeki tüm tarafları destekleyen özellikleri sayesinde yurtiçi ve yurtdışı tahsilat işlemlerinizi de rahatlıkla yönetmenize fırsat sunar. Hem tahsilat, hem de ödemelerinizi tek bir noktadan yapmanın rahatlığını yaşarken; raporlama, doküman saklama, geriye dönük işlem kontrol ve dökümü işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz” bilgisini paylaştı.

İŞTE ‘ÖDÜYO’NUN AVANTAJLARI

Çoban, sistemin avantajları da şu şekilde sıraladı; “Ödemelerinizi garanti altına alır; hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat sunar. Zamandan tasarruf edersiniz. Dilediğiniz kredi kartıyla ister tek, ister taksitle ödemeyebilirsiniz. Çek ve senet gibi geleneksel yöntemlerde yaşanan tahsilat sorunlarını çözer. Havale ve EFT yöntemlerinde her işlem için masraf öder ve zaman kaybı yaşarsınız. 7 gün, 24 saat boyunca dilediğiniz yerden ödeme ve farklı tahsilat yöntemleri sunar. Nakit akışının kontrol altına alınmasını sağlar.”

HATALAR MİNİMUMA İNİYOR

‘Ödüyo’ ile ileri tarihli veya vadesi geçmiş alacakların da takip edilebileceğini belirten Çoban, ödeme günü yaklaşınca sistemin, müşterilere SMS ve e-mail yoluyla hatırlatma yapıp, online tahsilat ile ‘Ödüyo’nun hataları minimum seviyeye indirdiğini ifade etti. ‘ERP Entegrasyon’ ile tüm işlem hareketlerinin otomatik olarak muhasebe kayıtlarına işlediğini belirten Çoban, gerçekleşen her ödemenin yönetim paneli üzerinden anlık olarak takip edildiğini vurguladı.

ÖDEME AKIŞI TAKİP ALTINDA

Çoban, ‘Ödüyo Online Tahsilat Sistemi’nin sunmuş olduğu gelişmiş veri analiz yöntemiyle kart ve pos bazında ödemelerle günlük, cari ve aylara göre çekim işlemlerinin, grafiklerle ödeme akışlarının da takip edilip, bütçe planlama kolaylığı sağlandığını dile getirdi. Çoban, “Müşterilerin borç durumuna göre; sipariş, fatura, irsaliye, servis formu, serbest ve sabit tutarlı ödemelerle vadesi gelen ödeme ve toplam bakiye ödemesi gönderimi yapılabilir” dedi.

ÖDÜYO KİMLER İÇİN VAR?

‘Ödüyo’nün hedef pazarının; mobilya, beyaz eşya, eğitim, hırdavat, metal, sağlık ve tekstil sektörleriyle oteller zinciri olduğunu ifade eden Fatih Çoban, ‘Ödüyo kimler için var?’ sorusuna da şu yanıtı verdi; “Nakit akışında dengesizlik yaşayan; farklı bankalarla çalışılması nedeniyle raporlama ve iptal/iade süreçlerinde zorluk yaşayan; müşterilerinden tahsilat yapma zorunluluğu olan; uzun vadeli çek ve senetlerle sıkıntı yaşayan; karşılıksız çek ve senetlerle başı dertte olan; KVKK’ya aykırı mail order yönetiminin önüne geçmek isteyen şirketler.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!