Genel

‘Sevgi’nin gücü tekrar üzerimizde olsun.

Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle, hüznüyle, mutluluğuyla bir yılı daha yaşadık ve geriye attık… Geride kalanlar sadece koskoca bir yıl değil ne yazık ki!
Olumlu, olumsuz tüm yaşadıklarımız da geride kaldı.
2021 yılında yaşadıklarımızın etkisi belki de bir ömür sürecek, kim bilir?
Kaybettiklerimiz, kazandıklarımız ve yaşanan onca olaylar.
Bizlerin en büyük handikabı yaşananlardan ders almamamız, hatalarımızı kabul etmeyişimiz ve nihayetinde defalarca aynı hatayı baştan yapmamız, değil mi?
Israrla, durmadan, sürekli hep bir yerlerde kendimizi haklı çıkarmak için mücadele etmemiz, bizleri her seferinde daha da geriye götürecektir.
Yaptığımız hatalardan ders alırsak geleceğimizi daha net ve daha güzel bir şekilde oluşturabiliriz, diye düşünüyorum.
Çağın getirdiği şekilde hareket etmek zorunda kalıyoruz, dijital çağdayız ve hayatımız tam anlamıyla tüketimle geçiyor, çünkü artık oturduğumuz yerden her şeye erişim sağlayabiliyoruz.
Hızla tüketen bir toplum olduğumuz için artık bir çok bizleri biz yapan kavramlardan uzaklaştık. Tüketim her yönüyle sardı bizleri, duygularımızı bile tükettik.
İçimizdeki ‘sevgi’ kavramı bile neredeyse yok olmaya yüz tuttu. Çevreye baktığımızda giderek sevgiden uzaklaşan bir toplum olduk. Artık giderek sevginin yok olduğunu hissetmeye başladık.
Sevgi gerçeğini asla göz ardı etmeden, paylaşır, büyütür ve etrafımıza yayarsak yeniden başarabiliriz. Bütün çağların ortak paydasıdır sevgi, her olayın, her mucizesinin tek anahtarıdır. Hepimiz sevgi üzerine sürekli konuşsak, sevmeyi tekrar öğrenerek ve öğreterek başlamalıyız…
İnsanı insan yapan en büyük kavramdır sevgi ve bunun yanı sıra manevi olarak zenginleştiren tek gerçektir.
2021 yılı bizlere aslında çok şey öğretti, her gün televizyonlarda izlenen nefret söylemlerinden bile ders çıkarttık. Bizler böyle bir toplum değiliz, biz öyle bir toplumuz ki aslında sevgisiz yaşayamayız, bizler birliktelikle bütünleşir, birliktelikle yeniden doğarız.
Hep deriz ya, yeni bir sayfa açalım diye, işte o sayfayı şimdi açalım, şimdi tekrar başlayalım.
Umutlarımızı yitirmeden, sevgimizi öldürmeden, yeniden birlik olalım.
Varsın sorunlar olsun, biz ülke olarak hep birlikte aşarız, yeter ki bizi biz yapan değerlerden uzaklaşmayalım.
Benim yeni yıldan en büyük beklentim ‘sevgi’ nin gücünün tekrar üzerimizde olmasıdır. İnsanların yüzlerinin gülmesini ve bu bitip tükenmek bilmeyen hırsların, ülkenin üzerinden oynanan onca oyunların sonunun gelmesidir…
Güle güle 2021- Hoş geldin 2022…

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.