GÜNCELMANŞET

“Canınız da malınız da artık Allah’a emanet…”

DSP Lideri Aksakal “Nasıl bir ülkede yaşıyoruz, canımızı, malımızı emanet ettiğimiz İçişleri Bakanları, Başbakanlar hangi hadiselerin içerisindeymiş bunların hepsini gördük” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Lideri Önder Aksakal, partisinin Adana İl Başkanlığının yeni binasının açılış törenine katıldı. İki gün sürecek Adana ziyaretinde Aksakal, Kozmik Radyo’ya konuk oldu. Daha sonra esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Burada da esnafların sıkıntılarını dinleyen Aksakal, özlenen günlerin DSP İktidarlığında geleceğini işaret etti.

Aksakal Ankara’dan Genel Başkan Yardımcısı Emrah Küçükkaplan, Parti Meclis Üyesi ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Ejder Onursal, Ankara İl Başkanı Turgay Akbaba ile birlikte geldi.

DSP’nin seçim otobüsüyle Ankara’dan Adana’ya gelen DSP Lideri Önder Aksakal’ı karşılamaya gelen partililer ve vatandaşlar konvoyla birlikte İl binasının önüne geldi. Aksakal, İl başkanlığının yeni binasının açılış kurdelesini keserek, “İnandığımız yoldan ve davamızdan asla vazgeçmeyiz. DSP’nin iktidar olduğu gün aydınlık bir Türkiye tekrar oluşacaktır” dedi.

HALK MUTSUZ VE UMUTSUZ

DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk açılışa katılan Aksakal başta olmak üzere tüm gelenlere teşekkür etti. Saltuk, “Bugün hepimizin gördüğü gibi mevcut iktidar ve mecliste bulunan siyasi partiler, artık ülkemizde bir yük olmaktadır. Ekonomik ve toplumsal sorunları her geçen gün çıkmaza sokan bir iktidar ve çözüm üretemeyen milletten uzak bir muhalefet var. Halk mutsuz ve umutsuz. Halkın yeniden kendi gibi düşünen kendi içinde huzurlu, diğer ülkeler ile barışık üretimi ve ekonomisi güçlü milli kaynakları yandaşlar için değil halk için yeni bir iktidara ihtiyacı vardır. İşte o iktidar yeniden DSP’dir. Bu yolda önümüze çıkacak hiçbir zorluk ve engellemenin bizleri yıldırmayacağına Adana İl Başkanı olarak ben ve arkadaşlarım söz veriyoruz.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Adana İl Binasının açılış töreninde bir konuşma yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Havaların ısınmasıyla siyaset de ısınmaya başladı. Biz de Adana’da ki İl Teşkilatımızın yeni İl binasını açmak üzere bugün sizlerle birlikteyiz. Hepiniz hoş geldiniz…

ERKEN SEÇİM GÖZÜKÜYOR…

Türkiye’de siyaset yavaş yavaş hareketleniyor, çünkü önümüzde bir Genel Seçim süreci var. Sürekli erken seçim isteniyor ya, bunu artık isteseler de istemeseler de sanıyorum önümüzdeki sene bu yola girmiş olacağız. 2023 yılında zamanında yapılacak denilen seçimlerin biz sanıyoruz ki seçimlerden 6-7 ay önce, TBMM’de bir seçim kararı aldırılarak Sayın Cumhurbaşkanın da aday olmasını sağlanacağı bir süreci yaşayacağız. Bundan kaçış yok çünkü normal, zamanında yapılacak olan bir seçimde Sayın Cumhurbaşkanı iki kere seçilme hakkını kullandığı için bir daha aday olamayacağını en yakınında ki hukukçular dahi biliyor, bunu bütün dünya artık biliyor. Dolayısıyla bu süreci de bu şekle tamamlayacaklar diye, düşünüyoruz.

TÜRKİYE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİYLE YENİ BİR DÖNEME GİRDİ

Yaklaşık 20 senedir AK Parti Hükümetleri tarafından yönetiliyoruz. Doğrusuyla, yanlışıyla artık buna nasıl bakarsanız bakın, bu süreçte birçok badirelerle karşı karşıya kaldık. Gerek ekonomik alanda, gerek toplumsal alanda, gerek dış politikada ki ilişkilerimizde bu sıkıntıları yaşadık. Türkiye 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte yeni bir döneme adım attı. Bu iktidar ile birlikte.

Oysa 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan kesimler 2002 yılından sonraki süreçte yine iktidardaki AK Parti yapısı içerisinde yer alan, onlarla birlikte hareket edenlerdi. Biz o zamandan beri bunların gerçek yüzlerini hep ortaya koyduk, hep anlattık fakat buna inanmak istemeyen bir AK Parti iktidarı ile karşı karşıya kaldık.  Ne zamana kadar? İşte 15 Temmuz’da ki bombalar, kendi uçaklarımıza, kendi askerlerimize yağdırana kadar akılları başlarına gelmedi. Daha sonra anladılar ki hakikatten kazın ayağı öyle değil. Türkiye çok ciddi bir saldırı altında, küresel emperyalizmin işgaliyle karşı karşıya kalmasıyla yönetimin harekete geçmesi ve stratejileri harekete geçirmesi sağlandı.

Demokratik Sol Parti olarak kurulduğumuzdan beri Bülent Ecevit’ten aldığımız terbiye, Demokratik Sol kültür değeriyle, her zaman doğruya doğru demeyi, yanlışa yanlış demeyi, özgüvenimizle birlikte becerebilen tek partiyiz. Bugün bu yanlışların karşısında olması gereken dirayeti gösteren bir parlamento muhalefetinin varlığı da en büyük talihsizliğimiz. Sabah akşam pandemiyi konuşuyoruz, AB’yi konuşuyoruz ama bu millet ne yapıyor, açlık mı çekiyor, sefalet mi çekiyor, geleceğinde bir güvensizlik mi var, bunlar konuşulmuyor. Gençlerimizin, okul çağındaki çocuklarımızın geleceğine kafa yoran yok.

HERKES KRAL

Artık öyle bir oluşum var ki herkes kral… Bir Cumhurbaşkanı var, Cumhurbaşkanının kendi etrafında 10 tane daha Cumhurbaşkanı var. Herkes kendi devletini kurmuş durumda. Son zamanlarda izliyorsunuz, organize suç örgütü ele başısı devlet içerisinde işlerin nasıl yapıldığını 9 dersle bunu millete anlattı.

CANINIZ DA MALINIZ DA ARTIK ALLAH’A EMANET

Milli Eğitim Bakanı bir buçuk senedir uzaktan eğitim yapamıyor ama bir organize suç örgütü lideri 9 dersle bu Türkiye’de ki bütün insanlara yolsuzluk, hırsızlık, arsızlık, çetecilik neymiş anlattı.  Söylediklerine bakarsanız bunların yakından tanıyanlar diyor ki, daha bunun anlattıkları, var olanların yüzde 10’nu bile değil diyor. Bu yaşananları dinledikçe inanın dudaklarım uçukladı. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz, canımızı, malımızı emanet ettiğimiz İçişleri Bakanları, Başbakanlar hangi hadiselerin içerisindeymiş bunların hepsini gördük. Yani sizin anlayacağınız malınız da canınız da Allah’a emanet artık…

Hakikatten Türkiye tarihinin belki de en zor döneminden geçiyor. 20 yıllık bir iktidar var. Uluslar arası alanda içine düştüğümüz durumu hepiniz yakından gözlüyorsunuz. Bakın daha geçen hafta Bürüksel’de Nato ülkeleri, devlet başkanları ve hükümet başkanları toplandılar. Konuşulan iki konu vardı, ABD Biden ve Rusya Devlet Başkanı Putin. Ama bizim ülkemizde oraya giderken neler konuşmuştuk.

CUMHURBAŞKANI SER VERDİ, SIR VERMEDİ

Ben Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanına madem ki Biden’a görüşmeye gidiyorsun, eğer Biden’a o destek verdiğin Kuzey Irak’ta ki, Suriye’de ki PKK, PYD teröristlerine desteğini kestiremeyeceksen, bunun yanında bizim parasını ödediğimiz onlarında üzerine çöreklendiği F35 uçaklarımızı geri isteyemeyecekseniz, bizi çıkardıkları F35 programına tekrar dahil etmelerini söyleyemeyecekseniz, kendilerine göre oradaki seçmenlerini tahkim etmek için, sözde Ermeni soy kırımını tanıyorum, lafını geri aldırtamayacaksanız ve 15 Temmuz darbe girişiminin ele başı Fetö çetesinin başındaki adamı, hani onların değimi ile, ver papazı al papazı, dediklerinde alamadınız papazı geri alamayacaksanız, dedim. Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye’ye geldiğinde ne konuştukları konusunda en ufak bir söz söylemedi, ser verdi sır vermedi. Biden’la verimli bir görüşme yaptık, dedi.

Daha sonra anladık ki bu NATO devlet başkanlarının bildirgesinde bizi Afganistan’a jandarma olarak atamışlar, bunu öğrendik. Bu bir dayatmadır, Türkiye Devleti asla ve asla bu dayatmalara boyun eğmemelidir. Oradan gelecek üç kuruş paraya eğer tamah ederek bu işin içine giriyorsa, bundan sonraki durumumuz ‘vah ki vah’ noktasındadır.

TÜRKİYE BİR KUŞATMANIN TAM ORTASINDADIR

Türkiye bir kuşatmanın tam ortasındadır. Bu emperyalist sistem yüz yıl önce bu topraklara fiili olarak girmişti. Hepimiz kurtuluş savaşını biliyoruz, bu ülkenin yedi düvele karşı verdiği mücadeleyle, yeniden bağımsızlığına ve kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsız Türkiye idealliğini uyguladığı sisteme yüz yıl önce ulaşmıştı. Geçen zaman maalesef bizleri bugünlere kadar getirdi.

2002 yılında o dönemin Amerikan Dış İşleri Bakanı Ortadoğu’da ki 22 ülkenin sınırlarını değiştireceğiz, diye bir düşünce ortaya koymuştu. İsmine Büyük Ortadoğu Projesi dedikleri projeye Arap Baharı adı takarak, Tunus’tan Cezayir’e, Libya’dan Irak’a, Irak’tan Suriye’ye, birçok ülkeyi demokrasi getireceğiz iddiasıyla iç savaşla birbirlerine kırdırdılar. Şimdi Suriye’den sonra bu denemek isteyecekleri ülke Türkiye’dir. İç savaş ortamını yaratabilmek için her türlü hadiseyi ortaya koymaktan çekinmiyorlar. Bunu 15 Temmuz’da denediler, hakikatten kadim Türk Devleti ve o Aziz Türk Milleti, darbecilere izin vermedi. O gün Cumhurbaşkanı anladı ve emperyal sisteme bakışını ve duruşunu değiştirdi. Biz böyle olduğuna inanmak istiyoruz. Bu duygu ve düşünce devam ediyorsa, ABD’nin bize biçmeye çalıştığı elbiseyi asla ve asla giymeyeceğiz.

TÜRK MİLLETİ MUTLAKA BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEKTİR

Bu ülkede Demokratik Sol Parti var olduğu müddetçe, Atatürk’ün ve Ecevit’in ilkeleri hayatta kaldığı müddetçe buna asla kimse başaramayacaktır. O zaman yapılması gereken tek bir şey var, gelin 2017 yılında bozduğunuz bu sistemi, düzeni yeniden işler hale getirelim. Hukukun üstünlüğünü sağlayın, yargıyı, yürütmeyi, yasamayı kendi iç dinamiklerinin özgür ve bağımsız haline geri çevirin. Aksi takdirde benden uyarması Adana’dan sesleniyorum, bu işten en çok zararlı çıkacak olanlar, bu sistemi bozanlar olacaktır. Türk Milleti mutlaka bunun da üstesinden gelecektir.”

AKSAKAL KOZMİK RADYO’DAYDI

Kozmik Radyo ‘Bizim Bab-ı Ali’ gazeteciler Hülya Ekmekçi ve Pınar Aytekin’in konuğu olan DSP Lideri Önder Aksakal, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi. Yaklaşık bir buçuk saat süren programa sosyal medyadan da yoğun katılım vardı.

Esnaflarla da bir araya gelen Aksakal, esnafın sorunlarını dinledi ve DSP İktidarlığında her şeyin yoluna gireceğini belirtti.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.