GÜNCELMANŞET

TÜED’de neler oluyor?

Türkiye Emekliler Derneği TÜED’deki çalkalanmalar bir türlü dinmek bilmiyor.

Şu ya da bu şekilde yönetimle ilgili dedikodular ayyuka çıkıyor.

70 bin civarında üyesi bulunan TÜED Adana Şubesi’ ile ilgili dedikodular fısıltı halinde olmaktan çıkıp internet sayfalarına düştüler.

  TÜED yönetiminin seçilmesi için olağanüstü çaba sarfeden üyelerden Orhan Çakarcı, TÜED’de neler olduğunu sorgulamak için facebok sayfasında bir paylaşımda bulundu.

Çakarcı,  TÜED Adana Şubesi hakkındaki endişelerini Denetim Kurulu Raporu’nun neden açıklanmamış olmasına bağladı. Kongre öncesinde ve sonrasında yönetimin belirli sürelerde faaliyetlerini açıklayacağını kamuoyuna bildirdiğini açıklayan Çakarcı bunca zaman geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadı” dedi.

 Özellikle TUFED Denetim Kurulu’nun açıklama yapmasının beklenildiği vurgulayan Orhan Çakarcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Çok değerli berrin Ünlü hanımefendi, Adana TED Denetim Sorumlusu olarak, bugüne kadar, yani 9 aylık dilimde dernekte neler yapıldı?

Özellikle TUED el ilanlarında her altı ayda bir mali hesap ve incelemelerle ilgili paylaşım yapılacağı vaat edilmişti. Denetim yapıldıysa TUED sayfasında neden emekliler ve özellikle üye arkadaşlar bilgilendirilmedi?

Denetim yapıldıysa TUED sayfasında paylaşımınızı rica ederim.”

  Mevcut yönetimin seçilmesinde büyük oranda katkıları bulunan Orhan Çakarcı’nın isyanı bu satırlarla  elektronik medya paylaşım sayfalarında yer aldı.

Orhan Çakarcı’yı aradık ve ayrıntılı görüşlerini aldık.

Orhan Çakarcı “Biz yönetimin seçilmesi için gövdemizi koyduk. Yönetimin çok şeyler değiştireceğini umuyorduk. Ama maalesef gördük ki gidenlerden pek de farkları yok. Dürüstlük açısından  Denetim Raporlarının şeffaf bir şekilde açıklanmasını beklemek sadece benim değil, zaten zor şartlarda geçinen bütün üyelerin hakkıdır. Her yl maaşlarından 50 küsur lira kesinti yapılan emekliler bu paranın nereye harcandığını sormak zorundadırlar” dedi.

 “Gelenin gideni aratmayacak şekilde hareket etmesini umduklarını” belirten Orhan Çakarcı, “Denetim Kurulu eğer denetim yaptıysa bunun sonucunu açıklamalıdır. Yok yapmadılarsa bu zaten yasalar çerçevesinde suçtur ve hesabı sorulmalıdır” dedi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.