KENT HABERLERİ

ABB sosyal mesafe kuralına uyulması için pazar alanlarını yeniden tasarlıyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Başkan Soner Çetin, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden tasarlanıp, sosyal mesafe kutucukları oluşturulan Güzelyalı Semt Pazarı’nda halkı ve pazarcıları bilgilendirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadeleyi ilk günkü kararlılık ve ciddiyetle sürdürüyor. Semt pazarlarında insanların sosyal mesafeye uymasının sağlanması için, pazar alanları yeniden tasarlanıyor ve işaretleniyor.

Semt pazarlarında sosyal mesafeye uyulmasını kolaylaştırmak için pilot pazar olarak seçilen Çukurova ilçesindeki Güzelyalı Semt Pazarı’nda, tezgahların önüne işaretli kutucuklar çizildi. Alışveriş anında durulması ve durulmaması gereken noktaların işaretlenmesinin ardından bilgilendirme yapıldı.

Alışveriş yapan insanlar arasından en az 1 metre mesafe olmasının amaçlandığı ve uygulamaya geçildiği çalışmayla ilgili, Çukurova ilçe belediyesinin zabıta görevlileri, pazarcılar ve alışveriş yapan vatandaşlar bilgilendirildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, pilot uygulamanın başladığı pazarda incelemelerde bulundu. Başkanlar, işaret ve kutucuklarla belirlenen bölümler dahilinde alışveriş yapıp beklemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

VATANDAŞLARIMIZ SOSYAL MESAFE KURALINA UYMALI

Sosyal mesafeye uyulmasının koronavirüsün yayılmasıyla mücadelede çok önemli olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Semt pazarları, marketler ve insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesi, el hijyeni ve maske takılması çok önemli. Bilim insanları bu konularda gerekli uyarıları sürekli yapıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Güzelyalı Semt Pazarı’nda böyle bir uygulama başlattık. Tezgahların önünde alışveriş yapan insanlarımız arasında 1, 1.5 metre mesafe olması için boyalarla kutucuklar işaretlendi. Zabıta ve güvenlikten arkadaşlarımız, vatandaşlarımızı kurallara uymaları ve işaretlenen alanlarda durmaları konusunda ikaz ediyor.

Semt pazarlarındaki sosyal mesafe ihlallerini önlemek için, vatandaşlarımızın işini işaretlerle kolaylaştırmak istedik. Biz vatandaşlarımızın sağlığını çok önemsiyoruz. Lütfen koronavirüs tehdidini ciddiye alalım. Az kaldı. Hep birlikte inşallah güzel günlere ulaşacağız. Bu tür işaretli ve sosyal mesafe duyarlılığının üst seviyede yaşandığı pazarlarımızın sayısını artırmayı hedefliyoruz. Semt pazarları ilçe belediyelerimizin yetki alanında ama biz koronavirüsle mücadelede vatandaşımızın sağlığını koruyacak her türlü tedbiri almak için iş birliği yapıyoruz. Pazar alanlarında tezgahları ve alışveriş yapan insanları en az 1’er metrelik mesafelerini koruyacakları kutucuklar içerisine yönlendirerek, insan yoğunluğunu azaltmayı amaçlayan örnek bir uygulama olmasını umuyoruz” dedi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.