KENT HABERLERİMANŞET

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları Atatürk Posterlerini sökecekler…

Adana / Yeşiloba Yeni Metal Sanayi Sitesi yönetimi büyük bir hassasiyet ve vatanseverlik örneği göstererek sitenin çevresindeki billboard (İlan panosu) Atatürk posterleri astı.

 Atatürk posterleri yıllardan beri gururla yerlerini almışlardı.

 Bu gün (13.06.2022) öğle saatlerinde Adana Büyükşehir belediyesi Zabıta ekipleri gelerek posterleri sökmeye başlayacaklarını söylediler. Söküm için gelen ekiplerden haberdar olan site yönetimi derhal müdahil oldu.

Olay yerine gittiler. Tartışmalar başladı. Zabıtalar Anayolların ve buradaki ilan panolarının kendilerine ait olduğunu belirterek: “Aldığımız emir böyle, bu ilan panoları Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bundan sonra buralarda kendi reklamımızı yapacağız” diyerek daha önce 5 günlük ihtar gönderdiklerini, ihtarın bu gün son günü olduğunu söylediler.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk posterleri ile ilgili tutanağı

Zabıtalar: “Atatürk posterlerini sökmeye kararlı olduklarını söküp ekiplerinin her an gelebileceğini” söylediler.

Zabıtanın sökmek istediği Atatürk posterlerinden biri…

Bu duruma hassasiyet gösteren DSP Adana İl başkanı Erhan Saltuk tepkilerini:

“Ne demektir Atatürk posterlerini söküp belediyenin reklamını yapmak. Ayıptır. Atatürk bu ülkenin ulusal değeridir. Maddi ve manevi önemi vardır.  Maddi önemi bu devletin kurucu lideridir, manevi önemi ise bu ulusun lideri olması ve Batıdaki Türk devletini kurmuş olmasıdır. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Bu tavır ve tutumunu anlamak mümkün değildir. Yıllardan beri var olan bu posterler Yeşiloba Sanayi Sitesi esnafının onuru ve gururudur. Burası Adana Büyükşehir Belediyesi’ne geçmeden önce Özel mülkiyet statüsünde idi. Bu posterler de iftihar vesilemizdi. CHP Yeşiloba Metal Sanayi Sitesi esnafına Atatürk posterini bile çok gördü. Atatürk’ü hiçe sayarak posterlerini yırtıp atarak kendisinin reklamını yapmak nasıl bir cumhuriyetçiliktir. Anlamak mümkün değildir. Yazıklar olsun” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Yeşiloba Metal sanayi Sitesi’ndeki gerginlik sürüyor. Gelişmelerden Söz okurlarını haberdar edeceğiz..

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.