KENT HABERLERİ

ADANA’DAN KARADENİZ’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bir tarafta kontrol altına alınamayan büyük yangınlar, bir tarafta önüne gelen her şeyi silip süpüren sel felaketleri ile yapılan mücadele için Kızılay ekibi sahada, bağışçıların desteği ile yaraları sarmaya devam ederken, yardım tırları da Karadeniz’e doğru yola çıktı. 

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı,  yaraları sarmak gönüllere dokunmak için Adana’dan bir taraftan Manavgat’a,  diğer yandan kendi bölgeleri olan Aladağ ve Kozan’ın yanı sıra Karadeniz bölgesine de yardımn tırlarının peş peşe hareket ettiğini bildirdi.

 Saygılı, yardım tırlarını Karadeniz yolculuğuna uğurlarken yaptığı konuşmada, Adana’daki iş dünyası ve sivil toplum örgütleri ile gönüllü bağışçılarla Karadeniz’e gönül köprüsü kurulduğunu belirterek, “Kızılay olarak Milletimizin iyilik eli olarak bu gönül köprüsüne destek veren tüm Kızılay dostlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

Bağışçıların engin destekleriyle yaraları sarmaya çalıştıklarını vurgulayan Ramazan Saygılı, Türk milletinin her felakette olduğu gibi bugün yaşanan zor günlerde de birlik ve beraberliğini gözler önüne serdiğini ifade etti.  Kızılay bağışçılardan Beyaz Kağıt firmasını temsilen Mustafa Doğru ise “Kızılay nerede mağdur, nerede mazlum varsa onlara yetişiyor ve yaralarını sarıyor. Bizler de iyilik ordusuna imkanlarımız çerçevesinde yardımcı oluyoruz. Bağışlarımızı Kızılay ile mağdur olmuş kardeşlerimize ulaştırıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!