KENT HABERLERİMANŞET

Belediye otobüsünde Suriyeli tedhişi!

Olay bu gün (17.09.2022) 144 nolu belediye otobüsü seferinde, 17.30-18.00 sularında yaşandı.

Sarıçam’da belediye otobüsüne binen Y.A isimli vatandaş İller Bankası Kavşağı’ndaki durakta 6-7 kişilik Suriyelilerden oluşan bir grubun belediye otobüsüne bindiğini söyledi.

 Y.A “Suriyeliler belediye otobüsüne orta kapıdan bindiler. Şoför kibar bir şekilde ücret ödemeleri gerektiğini söyledi. Suriyeliler “Sür zaten birazdan ineceğiz” dediler.

Yüksek sesle kökendi aralarında konuşan Suriyeli gruptan biri cebinden sigara çıkartarak yakmak üzere iken ben de itiraz ederek yasak olduğunu söyledim. Bunun üzerine Suriyeli Arapça bana hakaret etti.  Biraz Arapça bilirim, küfür ettiğini ve köpek dediğini fark ettim. Ben de Arapça “köpek sensin” dedim Bunun üzerine otobüste tartışma çıktı. Tartışma otobüstekiler tarafından yatıştırıldı.

    Suriyeliler sürekli küfür ediyorlardı. Turgut Özal Bulvarı’nda bir durakta indiler. Ellerinde kesici aletlerle otobüsün camlarına vurmaya başlayarak benim aşağı inmemi istediler. Bu arada Türklere sövüyorlardı. Hepinizi keseceğiz. Sizi yok edeceğiz ve pis Türkler gibi ifadeler kullanıyorlardı” diyerek olayı anlattı.

Y.A  derhal 155 ve 153 numaralı acil telefon hatlarını arayarak durumu bildirdiğini belirterek, “ Otobüste kamera görüntüleri vardır. Eğer otobüstekiler olmasa ben de soğukkanlı davranmasa idim her an kan akabilirdi. Bu Suriyelilerin bulunarak haklarında gereğinin yapılmasını yetkililerden bekliyorum” dedi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.