KENT HABERLERİ

Belemedik Tabiat Parkına hafta sonu ziyaretçi akını yaşandı

Sonbahar mevsiminde bin bir renge bürünen, doğasıyla ünlü Belemedik Tabiat Parkına hafta sonu ziyaretçi akını yaşandı. Aileleriyle piknik yapmaya gelen ziyaretçilerin yanı sıra farklı doğa sporları gruplarının da bu hafta sonu tercihi Belemedik oldu.

Zengin doğa manzarası, tren yolu, tünelleri ve dağların arasından süzülüp giden Çakıt Çayı ile taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ünlü tabiat parkı, sarı rengin bütün tonları, yeşil ve turuncu renkleri ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Belemedik Tabiat Parkı, adeta bir renk cümbüşü sunarken, dökülen yaprakların oluşturduğu tablo gibi manzaraları görmek isteyen vatandaşlar parka akın ediyor.

Başta Adana olmak üzere Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye ve Niğde gibi çevre illerden kalabalık grupların tren yolu ile gezmeye, fotoğraf çekmeye, mangal yapıp stres atmaya geldiği Belemedik, özellikle hafta sonları binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Çeşitli sosyal grupların yanı sıra, doğaseverler, fotoğraf tutkunları, düğün fotoğrafçıları da Belemedik’e yoğun ilgi gösteriyor.

Bin Kişilik Sağlık Çalışanları Belemedik’te Moral Buldu

İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde gecesini gündüzüne katarak mesai gözetmeksizin zor şartlar altında çalışan Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in bine yakın üyeleri Belemedik’in eşsiz doğasında moral depoladı.

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, fedakâr sağlık çalışanları için Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Belemedik Tabiat Parkına özel trenli gezi düzenledi. Sabah saatlerinde özel tren ve otobüslerle Belemedik Tabiat Parkına gelen sağlık çalışanları, tarihi mekânları dolaşıp fotoğraf çektirdiler ve doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdiler. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın tahsis ettiği orkestra ekibinin çaldığı şarkılara halay çekip oynayan sağlık çalışanları gönüllerince eğlendiler.

Etkinliğe katılan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Etkinlikte konuşma yaparak, sağlıkçıların pandemi sürecinde her türlü fedakârlıktan kaçmadan insanlık adına büyük çaba sarf ettiklerini, kendilerine minnettarız dedi. Belediye Başkanı Mustafa Çay; “ Bu gün burada bizler için hiçbir fedakârlıktan kaçmayan sağlıkçılarımızın gönüllerince eğlenmeleri için elimizden gelen her türlü desteği verdiklerini huzur içerisinde eğlenmenizi temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

MERSİNLİLERDEN BELEMEDİK GEZİSİ

Kayseri “Mersinliler Platformu” tarafından düzenlenen Pozantı-Belemedik gezisi büyük ilgi gördü. Yüz civarında Mersinlinin katıldığı aile gezisi trenle gerçekleştirildi. Sabah 07.00’de Adana’ya giden Erciyes Ekspresi ile hareket eden Mersinliler, akşam saatlerinde aynı trenle Kayseri’ye döndüler.

Pozantı’ya 10 kilometre mesafedeki Belemedik Tabiat Parkı’nda sonbaharın muhteşem güzelliklerini doya doya yaşayan Mersinliler, parkurda yürüyüşler gerçekleştirip, 1900’lerin başında tren yolunun inşası sırasında Almanlar tarafından yapılan tünel, lojman, hamam gibi tarihi taş yapılarla hastane, çeşme, hapishane kalıntılarını gezdiler.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da, ev sahibi olarak bizzat ilgilendiği Mersinliler Platformu mensuplarını karşıladıktan sonra, Belemedik’in tarihi ve başta anıt ağaçları olmak üzere doğal güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!