KENT HABERLERİ

BULGARİSTAN ÇİFTE VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI “OY’UNU KULLAN KİMLİĞİNE SAHİP ÇIK”

Bulgaristan  Cumhurbaşkanlığı ve Parlamenterler Seçimleri kapsamında Adana‘da yaşayan Balkan Türkleri de Adana Balkan Türkleri Derneği’nde kurulacak sandıkta oy kullanacak.

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, uzun zamandır Bulgaristan çifte vatandaşlarının evleri tek tek gezerek tespit ettikleri kişiler için Adana’ya sandık kurulması konusunda mücadele verdiklerini söyledi. Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan’da yaşayan Türk soydaşlar için ‘Oyunu Kullan Kimliğine Sahip Çık’ sloganıyla tüm Bulgaristan çifte vatandaşlarını sandığa davet etti.

14 Kasım Pazar Günü  yapılan Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı ve Parlamenterler Seçimlerinde daha önceki yapılan seçimde  hükümetin kurulamaması üzerine tekrarlanan seçimde ayrıca Türk  Asıllı olan Hak Ve Özgürlükler Hareketi Lideri Mustafa KARADAYI’nın da  Cumhurbaşkanı Adayı olduğu Cumhurbaşkanlığı  Seçimlerinde Türk seçmenlerine daha büyük sorumluluk düştüğünü dile getiren Başkan Sağıroğlu, “Bulgaristan’da geleceğimiz için, emekli maaşlar, pasaportlarının devamı, vatandaşlık haklarının sürekli hale dönüştürülmesi, Türkçe eğitim problemleri yönünde bu seçim biz Türkler için çok önem arz etmektedir.  Pandemi nedeni ile Geçmiş seçimlerde  sandığa katılım oranı düşüktü. Tekrarlanan bu seçimde sandık Adana Balkan Türkleri Derneğimizde tekrardan kurulacaktır. Bu seçimde sandığa oy kullanma katılımının yoğun olmasını bekliyoruz. Ayrıca Seçmenlerimizin  sandığa ulaşmaları için her türlü hazırlıklarımızı yaptık” dedi.

Sağıroğlu, geçen seçimde Türk milletvekili sayısının 30’u bulduğunu kaydederek, “Bu seçimde bunun üzerine 15 milletvekili ilave yaparak Bulgaristan parlementosunda temsil edilme oranımızı 45’in üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Bunu yapacak gücümüzün olduğunu biliyoruz. Sandığın Adana’da kurularak yapılan çalışmalarda gece, gündüz emek veren Balkan Türk’ü hemşehrilerimize teşekkür ederim. Türkiye’de 350 bin Bulgaristan soydaşımızın hiç üşenmeden önlerine konulan sandığa koşarak gelecekleri için oylarını kullanmalarını, kimliklerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu. ,

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.