KENT HABERLERİOrta Kuşak

Kozan’ın yaralarını hep birlikte saralım

Tunç, Komisyon kurulmasını talep etti

AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, Seyhan Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda, gündem dışı yaptığı konuşmada Kozan’daki orman yangınında mağdur olan vatandaşlara bir yardım köprüsü oluşturulmak üzere meclis olarak bir yardım komisyonu kurulmasını teklif etti.

YEŞİL ORMANDAN GERİYE KÜLLERİ KALDI ADANA’DA 200 HEKTAR ALANDA MİLYONLARCA CANLININ KÜLE DÖNDÜĞÜ ORMANDAKİ SON GÖRÜNTÜLER YÜREK BURKUYOR YANGININ ARDINDAN 8 KÖYDE YAŞAMIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN DEVLETİN TÜM KURUMLARI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜRKEN VATANDAŞLAR YENİ DÜZENLERİNE ALIŞMAYA ÇALIŞIYOR

Mustafa Tunç, “Kurban bayramının birinci günü başlayan ve peş peşe çıkan 6 yangında 200 hektar kızıl çam ağacı kül oldu, adeta ciğerimiz yandı. 6 köy ve 800 hane tahliye edildi. Yangının tamamen kontrol altına alınmasının ardından devletimizin ilgili bakanlıkları Kozan için seferber oldular. Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanlarımız Kozan’a giderek mağdur olan vatandaşlarımızın acılarına ortak oldular. Vatandaşların temel ve acil ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü girişimler yapıldı. Seyhan Belediye Meclisi olarak bizlerde Kozanlı hemşerilerimizin yaralarına merhem olmak için, yardım komisyonu oluşturulmasını teklif ediyorum” dedi.

AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, oluşturulan Komisyon ile bölgeye giderek incelemede bulunulmasını, acil ihtiyaçlarının belirlenerek kısa sürede ilgili makamlara ulaştırılması gerektiğine de dikkat çekti. Tunç, ayrıca Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçilerek yanan bölgelerin tekrar ağaçlandırılması adına Fidan dikim kampanyası da başlatılmasını önerdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!