KENT HABERLERİ

SEYHAN’DA EDEBİYAT VE SANAT GENÇLERİN AYAĞINA GÖTÜRÜLDÜ

Seyhan Belediyesi’nin Adanalı büyük edebiyatçı Muzaffer İzgü anısına düzenlediği, İzgü’nün “Ekmek Parası” adlı eserinin tema olarak seçildiği, dört günlük edebiyat ve sanat maratonu sona erdi. Söyleşiler, dinletiler, okuma atölyeleri, imza etkinlikleri, resim ve kısa film atölyelerinin gerçekleştirildiği edebiyat günlerinde Seyhan Belediyesi Bilgi Evlerine devam eden öğrenciler edebiyat ve sanat dolu günlere tanıklık yaptı.

MUZAFFER İZGÜ ANISINA…

Kütüphane Müdürlüğünce Bilgi Evleri ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve “Muzaffer İzgü’ye saygıyla” etkinliğiyle başladı. Dört gün boyunca süren söyleşi, imza, şiir, yaratıcı okuma ve dinleti etkinlikleri Şair Haydar Ergülen, okuma eğitmeni Çiğdem Odabaşı, şair Şükrü Erbaş, öykü yazarı Zafer Doruk, sanatçı Metin Karausta,  gazeteci-yazar Mine Söğüt, gazeteci, yazar ve senarist Gaye Boralıoğlu, yazar, senarist Tarık Tufan, şair, yazar Kemal Varol ile yazar, şair, eleştirmen Abdullah Aren Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi.

EDEBİYAT VE SANAT GENÇLERİN AYAĞINA GÖTÜRÜLDÜ

 Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikleri yakından takip eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Kütüphane Müdürlüğümüzün düzenlediği Edebiyat ve Sanat Günleri, bilgi evlerimizi beş gün boyunca birer kültür-sanat merkezine dönüştürdü. Edebiyat ve sanat etkinliklerini bu kez gençlerimizin ayağına götürdük. Gençlerimiz hem edebiyatımızın büyük isimleriyle tanışma, onlarla sohbet etme olanağı buldu hem de Adana’nın yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan Muzaffer İzgü’yü ve eserlerini daha iyi tanıma imkanına kavuştu” dedi.

GENÇLERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Sanatsız kalan bir milletin yaşam damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü anımsatan Başkan Akay, “Gerek içinde bulunduğumuz pandemi koşulları gerekse modern yaşamın getirdiği olumsuzluklar toplum sağlığını tehdit ediyor. Beden sağlığının yanı sıra ruhen de sağlıklı bir toplum için, insan ruhuna ve zihnine hitap eden sanat, edebiyat ve spor etkinlikleri yadsınamaz bir öneme sahip. Gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğuna olan inancımızla gerçekleştirdiğimiz edebiyat ve sanat etkinlikleriyle gençlerimizin zihninde bir ışık yakmaya çalıştık. Gençlerimizin geleceğe ruhen ve bedenen sağlıklı, birikimli ve donanımlı, irfanı ve vicdanı hür bireyler olarak hazırlanabilmeleri için Seyhan Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.