KENT HABERLERİ

“Yeni mezun diş hekimleri iş bulmakta zorlanıyor”

Diş Hekimliği Fakültelerinin hızlı çoğalması, binlerce mezun vermesi nedeniyle yeni mezun dişhekimlerinin iş bulmakta zorlandığını söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Amacımız diş hekimi hizmetlerinin Türkiye’nin dört bir yanında dengeli yayılmasını sağlamak” dedi.

Adana Diş Hekimleri Odası Genç Diş Hekimleri Komisyonunun Adana Atlı Spor Tesislerinde düzenlediği kahvaltıda yeni mezun diş hekimleri ile bir araya gelen Başkan Dt. Fatih Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri sorun dinledi. Çözüm aradı.

SAĞLIK VE HEKİMLİK ANLAMINDA ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Kovid-19 pandemisi nedeniyle insanların birbirinden çok uzaklaştığını ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Hekimlerin en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde birbirimizi görelim istedik. Ülke olarak sağlık ve hekimlik anlamında zor günlerden geçiyoruz. Adana Diş Hekimleri Odası olarak genç hekim arkadaşlarımıza ulaşmaya, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Mesleki gelişimlerimizi sürdürürken hekimler arası iletişim ve motivasyona önem veriyoruz.” dedi.

AMAÇ; SORUNLARINI TESPİT EDİP, ÇÖZÜM BULMAK

Tüm STK ve meslek odalarının yaşadıkları kente ve ülkelerine karşı sorumlu olduklarını belirten Oda Başkanı Dt. Fatih Güler, genç diş hekimlerine seslenerek “Meslek odası olarak meslektaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözüm bulmak nasıl asli görevimiz ise çevre, sağlık, çarpık kentleşme, göç, tarım gibi konularda kentin dinamiklerini harekete geçirme gibi misyonumuz da vardır. Bugün odamıza yeni kayıt olan siz meslektaşlarımızla bir araya gelerek odanın faaliyetlerini anlatmak ve oda yöneticilerimiz ile tanışmanızı sağlamaktı.

Sizlerin bundan sonra yapacağımız iş gücü planlamasında görüşleriniz bizim için kıymetli. Aramızda Türk Diş Hekimleri Birliğimizden Genel Başkan Vekilimiz Dt. Hasan Yaman var. Sizlerden aldığımız talepleri, yaşanan sıkıntıları  TDB vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı’na iletmektir. Amacımız hem hızla artan diş hekimi sayısının kontrol edilmesi hem de diş hekimi hizmetlerinin Türkiye’nin dört bir yanında dengeli yayılmasını sağlamak, diş hekimi bulunmayan bölgelerde diş hekimi muayenehanelerinin açılmasına vesile olmaktır. Bu anlamda pandeminin bir an önce son bulması arzumla aramıza katılan tüm meslektaşlarıma hem hoş geldiniz diyor, hem de herhangi bir hukuksal sorununuzda destekçiniz olarak her zaman oda avukatımızla birlikte yanınızda olacağımızın bilinmesini istiyorum” diye konuştu.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.