KENT HABERLERİ

YÜREĞİR’İN YENİ ARICILARI SERTİFİKALARINI ALDI

Yüreğir Belediyesi’nin Doğankent Kültürevi’nde açtığı ‘Arıcılık Kursu’nu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı. Törende konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi yönünde ilçemizde benzer kurs ve etkinliklerimizi artıracağız” dedi.

Yüreğir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde Doğankent Kültürevi’nde açtığı ücretsiz ‘Arıcılık Kursu’ yoğun ilgi gördü. 69 kırsal mahalleyi kapsayan kursta arı bakımından besleme tekniklerine, hastalık ve zararlılarla mücadeleden modern arıcılık yöntemlerine kadar birçok konuda eğitim verildi.

Taşımalı sistemle kurslara katılan ve Yüreğir İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Gökhan Karakaş tarafından verilen 72 saatlik eğitim maratonunu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle aldı.

Kırsal kalkınma projelerine önem verdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Kaliteli ürünleri sunmanın temel şartı hangi sektörde olursanız olun doğru eğitimdir. Bizler de bu prensipten yola çıkarak kurslar açıyor, seminerler veriyoruz. Bu kapsamda Yüreğirli çiftçilerimize yönelik açtığımız ücretsiz arıcılık kursumuzda eğitim gören kardeşlerimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Sertifika alacak 36 kursiyerimizin 18’inin hanım kardeşlerimizden olması da ayrıca kıytmetli. Kadınlarımızın bu tür etkinliklerde öne çıkmaları ve arıcılığı benimsemeleri çok önemli. Hepimiz biliyoruz ki kadınların elinin değdiği herşey çok daha güzel ve verimli oluyor. Çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi yönünde ilçemizde benzer kurs ve etkinliklerimizin sayısını daha da artıracağız” şeklinde konuştu.

Başkan Kocaispir’in ev sahipliğinde düzenlenen sertifika törenine Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Tarım İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, İlçe Müdürü Mustafa Dağlı, AK Parti Sarıçam İlçe Başkanı Emrah Ceylan, Arıcılar Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya ve kursiyerler katıldı.

Yüreğir Belediyesi, tören sonunda kursu tamamlayan arıcılara teşvik amaçlı arılarıyla birlikte 7 çıtalı 2’şer adet kovan ve arıcılık ekipmanlarından oluşan set hediye etti.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.