AYTEKİN ERTUĞRUL

278 Milyar Açık bütçe + Zamlar

Zamlar yağmur gibi yağıyor. Motorine ve benzine her gün ve her saat zam var. Benzin ve motorine yapılan zamların anlamı nedir diye düşünen yok.Motorine zam demek zaten ölmüş olan Türk çiftçisin tamamen yok etmek demektirBenzine zam demek ulaşımı iletişimi şehir içi ve şehirler arası ulaşımı yok etmek demektir. Zam Atatürk’e göre bağımsızlığımızın yok edilmesi demektirİsmet İnönü’ye göre de Türk milletinin tam manasıyla iflassa sürüklenmesi demektir. Zam demek Anayasamızı  ihlal etmek demektir. Zamların kaynağı NAS  süresi değildir. İç ve dış güçler değildir. 2022 mali, yılı bütçesinde 278 milyar havadan konulmuş açık var ya işte zamların sebebi bu açıktır. Danıştay dahi zamlar bu açıktan kaynaklanıyor diye doğru hukuk yolunu ne hikmetse size bir türlü göstermiyor.Sayın Cumhurbaşkanım. Etrafınız cahillerle ve dilimvarmıyor anma gaflettekilerle çevrili. Size 278 Milyar TL  açık olarak bütçeyi imzalatanlar var ya işte onlar zamlardan sorumludurlar.  Onları oradan kolundan tutup atamazsanız. Bu zamlar önce bizi götürdü. Tam manasıyla iflas ettik. Sonra sizi de götürecektir. Ah İsmet Paşa O yok mu o.  Zamlar masum işlerdir, zamların Türk milletine hiç bir zararı yoktur ama O. Diyor ki.

  • Enflasyon politikası, iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz. 
  •  Bütçe açığı, bir milleti, rutubetin bir binayı çökertmesi gibi yok eder 

Daha fazla yazmayalım. O sağ olsaydı. Aynen size şöyle derdi.” Siz bu yolda devam ederseniz…………. Yurtta sulh cihanda sulh limanına varamazsınız. 

Atalarımız derki: Söz gümüşse sukut altındır. NOKTA

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.