AYTEKİN ERTUĞRUL

Acı haber çabuk yayılırmış.

Bu acı haber de çabuk yayıldı. Çok değerli komutanlarımızdan Cemal Üren’in mesajını aldığımda  gözlerim yaşardır. Mesajında diyor ki:

“Ora.(E ) Nusret GÜNER(72)’in annesi Bn. Hafize GÜNER vefat etmiş, merhumenin cenazesi bugün memleketi Rize’de toprağa verilmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve camiamıza sabır ve baş sağlığı dileriz.” Taziye için Tl: 0 530 8345353

( E)  Oramiral Nusret Güner “TSK lerine kumpasların kurulduğu alacakaranlık dönemde adeta kumpaslara tek başına direnmiştir.  Benim emrimdeki personel için kanunlarımıza göre benden başka bir makam suçlamada bulunamaz soruşturma açamaz bu şartlarda ben Donanma komutanlığı yapmam. Değiştirmezseniz istifa derim.  Benimve komutanlığımın haberimiz yokken personelime soruşturma açılan kovuşturma açılan mahkeme edilen dönemde benim komutanlığım İç Hizmet Kanun ve Yönetmeliği ile Askeri Ceza Kanununa  göre yapılmadığından bu soruşturmalar kovuşturmalar ve mahkemelerden ben de sorumluyum.  Gerekçesi ile istifa eden bu  yiğit komutanımızı yetiştiren Türk  annesini saygı ile tazimle uğurlamak  her Türk askerinin  görevidir. Allah rahmetini esirgemesin.  Komutanımız değerli silah arkadaşımız ( E) Oramiral Nusret Güner  daima bu mücadeleleri ile anılacaktır.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!