AYTEKİN ERTUĞRUL

Açık Bütçeleri T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürme davetidir

Sayın KIlıçdaroğlu’nun elektriği kesilmiştir. Haberin utanılacak linki aşağıdaır. Ayıbın ayıbı Orta Çağlının Orta Çağlısı bir davranıştır. Bu durum  AKP+ MHP hükümetinin çökmesinin bir nişanesidir. Sayın Kılıçdaroğlu sıradan bir kişi, değildir. Devletin 4.numaralı Makamını işgal eden yüce bir görevli ve temsilcidir. Bu gün yaşadıklarımız son 4 yılın bütçe açıklarının sonucudur. İşte son 4 yılın bütçe açıkları<. 

2019=81 Milyar 

2020= 1390 Milyar  

2021 = 246 Milyar 

2022= 278 Milyar 

TOPLAM: 744 Milyar 

 Bütçe açıkları Atatürk’e göre Türkiye  Cumhuriyetinin bağımsızlığını yok etmiştir. İsmet İnönü’nün kelimeyi tartarak kullandığı gibi Türk Milleti tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir  

Açık bütçeleri T.C. Anayasa Mahkemesi’nin  önüne getirme hak ve görevi iktidar dışında sadece CHP ye aittir. Anayasa madde 150. 

İşte geldik işin özüne. BU açık bütçelere apaçık muhalefet etmeyen ve Açık bütçeleri T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürmeyen CHP görevini ihmal etmiştir. Atalarımız demişlerdir ki:” Zararın neresinden dönerseniz kardır” 

CHP açık bütçeleri T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürmeli orada da açık bütçeler Anayasamızın 3.5.35. ve 166. Maddesine aykırı olduğundan iptal edilmeli ki. CHP, CHP olsun. Ve CHP nin ne olduğunu da Başta Sayın    Cumhurbaşkanımız ve dışarıdan atamalı bakanlar kurulu üyeleri görsünler ve duysunlar. 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.