AYTEKİN ERTUĞRUL

Anadolu Alevileri Bizimdir. Biz Alevileriniz 

Çok değerli ve çok sevgili Bekir Coşkun’un Aleviler için yazdığı aşağıdaki linkteki yazısı sadece bende kalmasın Bütün Türk milletine ve Dâhili ve harici bedhahlarımıza da ulaşsın.  Yalnız Çok değerli ve çok sevgili Bekir Coşkun bir satırı atlamış. Onu da tamamlayalım. 

  • Aleviler komşuları açken kendileri tok yatmazlar. 
  • Doğdukları andan itibaren yani beşikten mezara bilim okurlar. 
  • Komşuları açken kendileri tok yatmazlar. 
  • Koşusunu aç bırakanlarla dostluk etmezler. Komşularını aç bırakacak düşmanları yurdumuza davet etmezler. 
  • Haçlılarla işbirliği. Yaparak Türk parasını ezmezler. Haçlı paralarını milyonlarla ifade edecek kadar büyütmezler. 

Aleviler. Bu nedenlerle Kur’an’da yazıldığı gibi Müslümandırlar: Yüce Müslümanlığın kurallarına uygun olarak yüce Müslümandırlar. Aleviler Türk milletini yok etmek için 1071 den bu yana uğraş veren Haçlılarla işbirliği yapmazlar. Onun için asırlardan beri Haçlılar tarafından adeta aforoz edilmişlerdir. Nasıl ki dikensiz gül olmaz alevsiz Türk Milleti de olmaz.

https://www.facebook.com/aleviyizaleviyim/photos/a.616564711796701/850532021733301/?paipv=0&eav=AfafaTghBy_xMRPzeNqjx6X3Fdy0fS3_z9bUvj0SiKY5rvdvsDDVHsNzADXE1OlWDls&_rdr

Gazi Meclis ve Bu Günkü Meclis 

Geçen Hafta TBMM ‘nin açılışının 103. yıldönümü idi. O günü anmak üzere başta Av. Güner Yiğitbaşı olmak üzere çok değerli yazarlarımız günün anlam önemini anlatan yazılar yazdılar. O Meclis GAZİ Meclis idi. Pazar günü kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını Türk Milleti BURUK kutlamıştır. Çünkü Ulusal meclisimiz ulusal iradeyi temsilden uzaklaştırılmıştır. TBMM de ulusal irade  bırakılmamıştır da ondan öyle yazıyoruz. Ulusal irade yok edilmesinin ilk işareti ulusal para değerimizin düşürülmesidir. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları bu gün 23 Nisan 2023 te 19.405.000 TL dir. Atatürk gününden bu yana 20.000.000 defa paramız ezilmiştir. Millî iradeye aykırı olan şey de işte budur. 14 Mayıs 1950 sonrası siyasette Haçlılara hizmetten başka bir hizmet yoktur. Ayrıca şunu tebarüz ettirmeliyim ki: Açık bütçe demek Çocuklarımızın önünden yiyecek ve içeceklerini almak, Türk Anne ve babalarının ceplerinden paralarını alarak Türk çocuklarının istikballerini karartmak demektir. DENK bütçe yapmadan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı tam bir coşku ile kutlanamaz. Çünkü Atatürk çocuklarımıza sadece Çocuk bayramı armağan etmedi. Onlara DENK BÜTÇELİ CUMHURİYET de armağan etti. 

  Sadullah Ergin Olayı Nedir?

Sayın Suay Karaman yine öznel güncel ve gerekli bir eleştiri yazısı yazmıştır. Ama zamanı değil demek hiç bir şeyi kurtarmaz. Ben şahsen ” Sessizi çığlıklarda” bulunmuş çığlık atmış ve konuşmalar yapmış birisi olarak. Şimdi ismini izinsiz yazmayayım sessiz çığlıkları düzenlemiş  görevli olarak bulunmuş insan/insanlar da bu bölgede oy kullanacaklardır. İçinde listede  Eski Adalet bakanı Sadullah Ergin’i görünce doğal olarak irkileceklerdirNeden Ankara birinci bölgeden aday yaptılar da Memleketi HATAY dan aday göstermediler. Adalete, TSK lerine,  Türkiye Cumhuriyeti hukukuna aykırı davrananların Cumhuriyetimizi kuran partinin başkentimizin listesinde ne işi vardır.  Sadullah Ergin beyefendi Türk milletine saygılı ise adaylıktan çekilsin. Feragat etsin.

Bu bölgenin seçmeni her bölgenin seçmeni gibi değildir. Ne yapalım ki Tıpış tıpış sandığa gitmez.

 CHP ‘ yi  Eleştirenler İçin. 

 Çok Değerli hocamız ve silah arkadaşımız Prof. Dr. Süleyman Çelik CHP Genel Başkanımızın eleştirmiş ve görev verdiği bazı kişilerin durumlarını geçmişlerindeki duruşlarını açıklamıştır. 

Aslında zamanı değildir diyenler olacaktır. Ama ben ayni, düşüncede değilim. 

Eleştiri olmayan yerde gerçeklere ulaşılamaz. Gerçeklerin konuşulmadığı bir yerde DEMOKRASİ olmaz.

 Sadece bizdeki gibi demokrasi oyunu olur. CHP Genel Başkanı  Anayasamızın 150. maddesine göre açık bütçeleri T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götüremeye hak görev ve yetkisi bulunan tek Anayasal mercidir. Ana muhalefet adı üstünde iktidarı denetlemek için Türk milletinin kurduğu Anayasal bir partidir. Bu parti Türk Milleti adına İktidarı anayasal ve hukuk açısından denetler. İktidar adeta denetimsiz kalmıştır.  O nedenle  çeyrek altın 2003 te 24 TL iken bu gün çeyrek altın 2049 TL dir. Bölelim 2049:24=85 eder. 

 Sayın Kılıçdaroğlu açık bütçelere yasal  ve Anayasal yoldan hiç itiraz etmemiştir. 

Açık bütçeleri T.C. Anayasa mahkemesine hiç götürmemiştir. 

 Açık bütçelerin yol açtığı tahribatları eleştirmiş ama açık bütçenin kendisini iptal amacıyla T.C. Anayasa Mahkemesi’ne hiç sunmamıştır. Siyaseten görevini yerine getirmemiştir. NOKTA.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.