AYTEKİN ERTUĞRUL

Bu gün bayramdır

Bugün bayramdır. Ama Türk milletinin bayramı yine gelecek bahara kalmıştır.  Bir Mayıs işçi ve dayanışma bayramını  bahar sevinci ile bahar tadı ile kutlayamadık. Bayram kutlamak için güven ve emniyetin olmadığı bir yerde Demokrasi ve hukuk devleti yok demektir. AKP geldiği günden beri, Türk lirasının değerini düşüre düşüre Atatürk’e göre bağımsızlığımızı yok etmiştir. İsmet İnönü’ye göre Türk milletini tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Bir tek satırda AKP yönetimini sığdırırsak şunu deriz.

 AKP+ MHP iktidarı 18 TL olan bir gram altını bugün itibari ile(2 Mayıs 2022 ) 902 TL ye çıkarmıştır. Bunu 18 e bölelim 902:18=50

Bir gram altını 50 misline çıkıncaya kadar Sarayın Danışmanları maaşlarını bol bol almışlardır. Ama bu danışmanlar AKP+ MHP iktidarına DENK bütçe yolunu gösterme zahmetinde bile bulunmamışlardır.

 AKP iktidarı; 

 Hukuk devletinin ne olduğunu ve nasıl yönetileceğini bilmiyor.  

Bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olacağını bilmiyor.  

Çağdaş laik eğitim nedir neden gereklidir  bilmiyor  

Hukuk devletini ve hukuku arayan Türk milletinin derdini anlamıyor.  

 Türk Milleti; 

Elektriğini doğal gazını kirasını ödeyemiyor.  

Üç öğün sofrasını ağız tadı ile kuramıyor.  

Açık bütçeler Anayasamızın ve hukuk devletimizin bütün kurumlarını ve de Bayramlarımızı dahi yok etmiştir. Acilen düzeltilecek iş DENK bütçeye dönmektir. Acı bayramlardan kurtulmanın tek yolu ve tek ümidi budur. Dost acı söyler. Ne yapalım ki dost bayramları da acı kutlar. 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.