AYTEKİN ERTUĞRUL

KİRLİ ÇIKAR ÇATIŞMASI VE ETİK MANİFESTO

Türker Amiralimizin  yayınladığı “Seçime girecekler için Etik Manifesto” gereklidir ve doğrudur. Ama eksiktir. Siyasi çıkar veya Türk milletinin tam manasıyla iflasa sürüklenmesi demek olan açık bütçeleri ve enflasyon belasını  etik manifestonun dışında asla tutmak doğru değildir Bu nedenle Bu manifestonun tamamlanması için şu önerdiğimiz cümlenin de Siyaset Etik  Manifestosuna ” eklenmesi mutlaka gereklidir. “TBMM de görevde olduğum sürece Açık bütçelere EVET oyu vermeyeceğim. Açık bütçelerin T.C. Anayasa mahkıe4mesiğne götürülerek iptalleri için tüm gücümle çalışacağım. Denk olmayan hiç bir bütçenin kabulüne ve uygulanmasına asla geçit vermeyeceğim bu uğurda tüm varlığımla mücadele edeceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”Bu eklemeleri yapıyor ve bu tarihi seçime girecekler için Etik Manifestoyu siyaset literatürümüze ekliyorum.  Seçime girecekler için Başarılar dilenir.

Seçime Girecekler İçin Etik Manifesto

  1. Her yıl akçeli işlerimi bağımsız bir denetleme kurumuna denetlettireceğimi ve sonuçlarını ilan edeceğimi,
  2. Çıkar çelişkisine neden olabilecek ikinci bir iş yapmayacağımı,
  3. Şahsıma avantaj sağlayabilecek özlük hakları değişikliklerinin bir dönem sonra yürürlüğe girmesi yönünde teklif getirip oy vereceğimi,
  4. Hakkımda yapılabilecek araştırmaları etkileyecek konumda bulunduğum takdirde yürütme görevinden istifa edeceğimi,
  5. Tüm yolsuzluk araştırmalarına kabul oyu vereceğimi,
  6. Siyasi faaliyetler dışındaki dokunulmazlık olanaklarından yararlanmayacağımı, kendimle ilgili olarak böyle bir talep olması halinde bu yönde oy kullanacağımı,
  7. Bakanlık görevine atanmam halinde, tüm ülke için kullanmam gereken bakanlık imkânlarını seçim bölgeme ayrıcalık sağlayacak şekilde kullanmayacağımı taahhüt ediyor, bu taahhüdümün herhangi bir yolla denetlenmesine hiçbir şekilde karşı çıkmayacağıma söz veriyorum.
  8.  TBMM de görevde olduğum sürece Açık bütçelere EVET oyu vermeyeceğim. Açık bütçelerin T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürülerek iptalleri için tüm gücümle çalışacağım. Denk olmayan hiç bir bütçenin kabulüne ve uygulanmasına asla geçit vermeyeceğim bu uğurda tüm varlığımla mücadele edeceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!