AYTEKİN ERTUĞRUL

Kışlaya ve Camiye Siyaset Sokulmaz

Atalarımız derki kışlaya ve camiye siyaset sokulmaz. Çünkü bu kurumlar milletlerin varlığı ve bekası ile ilgilidirler. O Deniz Yzb. Kardeşimiz kimse kutlanır. Görürsem sevgi ile sarılacağım. Yaptığı son derece hatasız ve doğrudur. Ben ondan sonra yapılanları ise üzüntü ile izledim. Bülent Ersoy’un da açıklaması var. Ne var bunda?   

Biz de diyoruz ki: 

TSK lerine kumpas kurulurken ses yok 

Hastaneleri kapatılırken ses yok 

Mahkemeleri kapatılırken ses yok 

Okulları kapatılırken ses yok.  

Ama Anıtkabir’e Atatürk’e ziyarete gelen bir ziyaretçiye kar yağarken şemsiye tutana sürgün var.  

Kendisi de ( E) Dz. Hak Alb. olan Av. Sayın Güner Yiğitbaşı’nın Anıtkabirde ses sanatçısı Bülent Ersoy’a  misafirperverlik gereği karda ıslanmasın diye şemsiye örtülen jestin hukuki cephesini çok doğru açıklamıştır.  

Şemsiye tutma olayında hukuksuzluk yoktur.  

Sürgün kararlarında ise  hukukun zerresi bile bulunmamaktadır. 

Bu işin hukuki cephesi budur ama ekonomik ve siyasi cephesi faciadır. AKP iktidar geldiği gün bir gram altın18 TL ve bir çeyrek altın ise 24 TL idi. Bu gün (16. Ocak 2022) de ise gram altın 789 ve çeyrek altın ise 1295 TL dir Bunları bölersek gram altın 43 misli çeyrek altın ise 52 misli  zamlanmıştır. 

Sayın  Cumhurbaşkanımız, ettiğiniz yemine göre: Baş göreviniz Bağımsızlığımızı korumaktır.  Ettiğiniz yemin bunun böyle olmasını amirdir. Bağımsızlığımızı korumak için de bütçemizi  ekonomik bünye ile orantılı  DENK yapacaksınız. Bu hem Anayasamızın ve hem de Atatürk’ün emridir. “ Bağımsızlığın korunması için İLK ŞART bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır. Atatürk”  

İlk görevleriniz bunlar iken sizin döneminizde ilaç için bile olsa bir tane bile DENK bütçe yapılmamıştır. Türk Milleti İsmet İnönü’nün deyimi ile tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir. Yanınızdaki bilgisiz cahil danışmanlarınıza bu milletin ödediği vergilerden haksız olarak para veriliyor. Herkes öncelikle Anayasa kanunlar yönetmelikler ve Atatürk direktifleri zincirindeki kurallara uymakla mükelleftir. Anayasa  size DENK bütçe yapmayı emretmektedir. Sizin baş konunuz budur. Anıtkabir’e Atatürk’e ziyarete gelen bir misafire Karda ıslanmasın diye şemsiye tutmak Anayasamızın yasalarımızın yönetmeliklerimizin ve de Türk misafirperverliğimizin hangi maddelerine uymamaktadır. Lütfen hukuk danışmanlarınız size kışın tam ortasında doğuya sürgüne gönderttikleri Albay kardeşimize bu işlemin dayanağı olan hukukun ne olduğunu Türk milletine açıklasınlar. Bu davet bizin 

MHP de deprem gibi bir istifa yaşandı. 

MHP den Süleyman Servet Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk milliyetçisinin, yegâne hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar.” ifadelerini kullandı. 

Süleyman Servet Sazak, bir dönem MHP’de genel başkanlığa da aday olmuştu.  

Bir milliyetçinin bu günkü MHP de işi nedir. Paramızı düşmanlarımızla birleşerek ezmek, sağdan soldan borç almak, Cumhuriyetimizin tüm varlıklarını haraç mezat satmak ve milli birliği parçalayacak eylemlerde bulunmak. TSK lerimizin okullarını, hastanelerini, mahkemelerini kapatmak 18 TL ye devraldığı bir gram altın795 TL ye çıkarmak gibi AKP yönetiminin kuyruğuna takılan MHP artık milliyetçilikten oldukça uzaklaşmıştır. 

Bir milliyetçinin MHP de işi nedir. Bilmiyoruz. Bir milliyetçi bu karneyi asla istemez ve bu karneyi yaratanlarla ayni yerde bulunmaz. İşte AKP nin güncel karnesi  

Bir gram altın 18 YTL den 799 YTL ye çıkmıştır. Artış 44 mislidir 

· Çeyrek altın 24 YTL den 1311 YTL ye çıkmıştır. Artış 54mislidir 

Bir ABD Doları 1.320.000 TL iken bu gün 13.875.000 TL dir Artış 10,3 mislidir 

Bu karne ile milliyetçiliğin çok uzaktan bile bir ilgisi olamaz.  

Milletimiz sadece altın temel alınırsa 40 misli fakirleştirilmiştir. 

Bunun ilacı DENK bütçedir, 278 Milyar( katrilyon) açık bütçe değildir. 

Bunun ilacı DENK bütçedir, 278 Milyar( katrilyon) açık bütçe değildir.
Bunun ilacı DENK bütçedir, 278 Milyar( katrilyon) açık bütçe değildir.
Sayın Süleyman Servet Sazak Milliyetçiler sizi gönülden kucaklayacaklardır. Darısı hala daha AKP gemisine kömür taşıyanlara 
 

Bu Maliye Bakanımız da Eskilerin devamıdır. 

Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bloomberg’e konuştu. Nebati enflasyonun Ocak’ta pik yapacağını fakat 2023 seçimlerine Türkiye’nin enflasyonda tek haneyle gireceğini söyledi. 

Maliye Bakanımız Dr. Nurettin Nebati’nin ağzından bal damlıyor ama DENK bütçe sözünün damlası bile yok. AKP nin bütçe açıkları karnesi bir faciadır. Allah Maliye bakanına yardım etsin. Bu bütçe açıkları ile bir yere varılamaz. 10 Sene Denk bütçe yapsanız bile bu açıkların açtığı derin yaralar onarılamaz. İşte AKP döneminin 5 yılına ait bütçe açıkları: 

  • 2004 yılı bütçesi 40 Milyar açıktır 
  • ……………………………………… 
  • 2019 yılı bütçesi 81 milyar açıktır.  
  • 2020 yılı bütçesi 139 milyar açıktır.  
  • 2021 yılı bütçesi 246 milyar açıktır. 
  • 2022 yılı bütçesi 278 milyar açıktır. Toplamı 784. Ama aradakileri de eklerse 900 milyarı da aşıyor.  
  • Enflasyonu durdurmanın tek yolu DENK bütçedir.  
  • Açık bütçe sebep enflasyon sonuçtur.  

Sayın Bakan deyiniz ki: “biz açık bütçelere son vereceğiz enflasyonu yeneceğiz” de biz de size inanalım. Elinde bilim ışığı olmayan insanlar/iktidarlar ülkelerini selamete ulaştıramazlar,  aydınlatamazlar ve onları asla inandıramazlar. Nitekim bunun böyle olduğunu her gün anketler size de yüksek sesle söylemektedirler 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.