AYTEKİN ERTUĞRUL

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞINI ERDOĞAN KENDİ ÜZERİNE ALMALIDIR

Sayın Güner Yiğit başı diyor ki: “Merkez Bankası Başkanlarının başını yiyen tek neden, ne yaparlarsa yapsınlar enflasyonun dizginlenememesi, Türk parasının değer düşümünün önlenememesi.

Merkez Bankası başkanlarını beğenmeyerek sürekli değiştiren ERDOĞAN, faiz neden, enflasyon sonuç demekte.

Peki, güzel de, faizleri düşürenler de gidiyor, artıranlar da gidiyor, neden acaba?

Demek ki; ERDOĞAN bir yerde hata yapıyor.”

Hata yapmıyor. Para oyunları ile enflasyonun bir ilgisi yoktur.  Enflasyonun tek sebebi Açık bütçe yaparak açıktan para basmak ve paramızı sulandırmaktır. DENK bütçe yaparak para basılmazsa enflasyon sıfır olur. Dövizler yükselmez fiyatlar yükselmez. Türk insanı derin bir oh çekerek nefes alır. Bunu ben mi söylüyorum? Hayır Atatürk ve İsmet İnönü direktifleri söylüyor.

Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır. Mustafa Kemal Atatürk

Enflasyon politikası, iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz. İsmet İnönü
Siz Atatürk’ün ve İnönü’nün bu direktifinin ne zaman çöpe atıldığını biliyor musunuz ?14 Mayıs 1950 tarihinde çöpe atıldı. Sayın Erdoğan henüz dünyamıza teşrif etmemişti. O gün bu gündür Türk Milleti enflasyonla ve enflasyon yapan iktidarlara karşı  mücadele veriyor. Sayın Erdoğan ve AKP iktidarı da 41 Milyar açıkla 2003 bütçesi ile göreve başladılar. Son üç yılın bütçe açıkları toplamı 466 Milyar TL dir. Toplamda AKP dönemi bütçe açıkları ise 800 Milyarı TL nin de üstündedir. Geldiğimiz yer derin bir çukur ve açmazdır. Bu açmazdan düzlüğe çıkmanın yolu tektir. TEK YOL DENK BÜTÇEDİR:Bu açmazdan düzlüğe çıkmanın yolu tektir. TEK YOL DENK BÜTÇEDİR:
Bu açmazdan düzlüğe çıkmanın yolu tektir. TEK YOL DENK BÜTÇEDİR: NOKTA.
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!