AYTEKİN ERTUĞRUL

Şükürsüzlük sabırsızlık

Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki:  

İşçilerle düzenlenen iftar programında konuşan Erdoğan, “Maalesef ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, tatminsizlik, karamsarlık hali aldı başını gidiyor.  Hâlbuki önce elimizdekilere şükür edeceğiz, sonra daha iyisi, daha güzeli için çalışacağız” dedi. 

El hak doğrudur. Ama sebep bu değil ki…Bu gün geldiğimiz noktaya son yılların bütçe açıkları ile geldik. Son 4 yılın bütçe açıklarını yazalım ve görelim. 

2019 = 81 Milyar 

2020=139 Milyar 

2021= 246 Milyar  

2022= 278 Milyar. 

TOPLAM: 744 Milyar

 İşte bu açıkları kapatmak için para basılmıştır. Paramız sulandırılmıştır. Son yıllarda yaşadıklarımız ve buna gösterilen tepkiler. “MİLLİ REAKSİYONLAR” dır. Bu reaksiyonlar gaflet ve dalaletle yapılan açık bütçeleredir. Olaylar bu açıkları kapatmak için basılan paraların yaptığı yıkımların toplamıdır. Memleketimiz ve Cumhuriyetimiz için konuşursak Türk milletine doğruyu söylemek zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza ne çevresi, ne de Danıştay ve Hatta Sayın Cumhuriyet baş Savcılığı buy gerçeği ifade etmiyorlar. Onu geçici bir süre için oyalıyorlar. Bu mesajımızı bu yanlışı Sayın Cumhurbaşkanlığı makamına ve Türk Milletine de arz etmek üzere kaleme aldım. Saygılarımla sunarım. TBMM  DENK bütçeye dönsün yaralar birer birer sarılacaktır. 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.