AYTEKİN ERTUĞRUL

“ULUSAL EGEMENLİK”

Sayın Av. Güner Yiğitbaşı bu günün anlamını çok özet ve hukuk dili ile yazmıştır. Tarihe not düşmüştür. Yazıdan bazı alıntılar yapmak gereği vardır. Ulusal egemenlik hiç kimsenin mali ve mülkü değildir. O büyük bir idealdir. Ve Türk milletinin her karış toprağını şehit kanları ile sulayarak ulaştığı yüksek bir ifdaldır , yüksek bir açmaçtır. Gelelim özetlere:

“Bugün, Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı.

Nedir ulusal egemenlik?

Yasama, yürütme ve yargıdan oluşan bir erkler bütünüdür.

Anayasamızın 6. maddesine göre, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Türk Milleti,egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır, egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz, hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir devlet yetkisi kullanamaz.

Anayasamızda yazılı olan kural budur.

Kendi siyasal geleceği için, kemikleşmiş kendi seçmen kitlesini sürekli ayakta ve canlı tutabilmek adına, toplumu gererek kamplara ayırmaktan çekinmemektedir.

Recep Tayyip ERDOĞAN, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen bu ucube sistemde, partili Cumhurbaşkanı olarak tek adam konumunda olup, ulusal egemenlik yerlerde sürünmektedir.

Bu koşullarda, şayet bayram olarak kutlanması gereken bir ulusal egemenlik kalmış ise, hepinizin Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Sevgili ATATÜRK’ ümüzü, sevgiyle, minnetle ve rahmetle anıyor, sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” 23/04/2022

Av. Güner YİĞİTBAŞI

Hukukçu
. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD Doları bu gün ( 23 Nisan 2022 de) 14.752.000 TL dir. Yani TL miz haçlı paraları tarafından 14.950.000 defa ezilmiştir. 14 Mayıs 1950 de ise bir ABD Doları 280 kuruş idi biz onu 3 TL diyelim de bu mübarek Bayram gününde kimsenin hakkı bize geçmesinBöleim.14.752.000:3=4.917.000 .Bunun anlamı da şudur. 14 Mayıs 1950 de iktidar olanlar ve günümüze kadar iktidarlarını sürdürenler. ki bunlara Atatürk şu tarihi ve anlamlı adını koymuştur.” Dahili ve harici bedhahlar)Atatürk diyor ki: Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.İsmet İnönü diyor ki: Enflasyon politikası, iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.Atatürk bağımsızlığın ilk şartının DENK bütçe olduğu direktifine karşı. İsmet paşa kelimeleri tartarak kullandığı halde açık bütçelerin memleketi tam manasıyla iflasa sürüklediğini ifade etmiştir. Ulusal egemenlik olan yerde açık bütçe ve enflasyon olmaz. Bağımsızlığın ve Türk hazinesinin sahibi Türk milleti olur. Ey Türk milleti ulusal egemenlik bayramını kutlamak için ilk adım DENK bütçe yoluna çıkmaktır. Türk milleti, DENK bütçeli zamsız bir Türkiye’yi, ulusal egemenliğe ulaşmış bir Türkiye’yi yeniden kurmak için çıktığın yolda sana başarılar dilenir. 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.