AYTEKİN ERTUĞRUL

Yeni Kitabımız” Zamsız Türkiye Yolunda” yayınlandı

Yeni kitabımız Zamsız Türkiye yolunda yayınlandı linki aşağıdadır. Kitap Hakkında özet bilgiler de sunuyorum.

14 Mayıs 1950 de başlayan açık bütçe ve israf dahil bir çok yanlış  harici bedhahların emirlerine uygun olarak yürütülen eğitim, bütçe, mali ve üretim/imalat  işlerinin matematiksel olarak toplamıdır. Bu yanlışları toplu halde Türk milletine sunmak tarihe not düşmek bir gereksinim olarak ortada idi. Peki diyeceksiniz bir doktorun bu konu il ilgisi nedir?  Enflasyon ve açık bütçe demek insanların ceplerinden paralarının sofralarından yiyecek ve içeceklerinin TBMM+ Hükümetlerince çıkarılan AÇIK BÜTÇE kanunları ile alınması demektir. 14 Mayıs 1950 de başlamış hukuk dışı bir gaflet ve dalalet olayıdır.  

Dünya sağlık örgütünün sağlık tanımlaması şöyledir.  

“ Sağlık yalnızca hastalık veya sakatlığın olmaması durumu değil, fiziksel, sosyal ve ruhsal yönlerden insanın kendisi iyi hissetmesi halidir”. 

Enflasyon ortamında yaşayan bir kimsenin dünya sağlık örgütünün tanımı anlamında sağlığı kalmaz. 

  1. .BÖLÜM:  Önsöz  
  2. BÖLÜM Ana konu ve Genel giriş 
  3. BÖLÜM Danıştay’daki dosyalarımız hakkında bilgi, yaz ve  dilekçelerimiz 
  4. Güncel yazılarımız  
  5. Güncel mesajlarımız 
  6. Misafir kalemler 
  7. Yaşamımdan Bazı Portreler 
  8. Sonuç 

 Kitabımız Atatürk’ün direktifleri, İsmet İnönü’nün 1950-1960 arasındaki, Ana muhalefet lideri olarak TBMM de yaptığı tarihi konuşmalara ve internet ortamında yapılan bazı güncel tartışmalara katkılarımız da yer almaktadır. Atatürk’ün direktifine göre Türk Millerinin varlığının ve bağımsızlığının İLK ŞARTI    “ Bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.” Bu bize Atatürk tarafından verilen kesin, değişmez, ihmal edilemez açık bütçelerin her görüldüğü yerde yok edilmesinin gerektiğini açıklayan  kesin bir emirdir.  Türk Milleti’ni sıfır  zamlı DENK bütçe düzenine ulaştırmak için  bundan böyle birlikte koşmak üzere derin sevgi ve saygılarımla bilgilerinize sunarım.

https://www.babil.com/zamsiz-turkiye-yolunda-kitabi-aytekin-ertugrul

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!