HÜSEYİN MÜMTAZ

KIBRIS … OLAMAZ !

  “KIBRIS YUNAN OLAMAZ  YA TÜRK KIBRIS VÂR OLUR YA MÜCAHİT YAŞAMAZ”…

Peki ama…

Yine Sabahattin İsmail’den alıntı yapacağım;

“KKTC ‘de İsrail vatandaşlarının sahibi olduğu inşaat şirketleri, her tarafta büyük siteler inşa ederek ağırlıkla İsrail, Rus, Ukrayna, Avrupa Yahudilerine satıyorlar.

                Sayıları o denli artmıştır ki, Türkiye ve KKTC makamları ziyaret edilerek kendilerine sinagog açma izni verilmesini, bunun için arazi tahsis edilmesini talep etmektedirler.

Bunun yanında KKTC’de birçok kilise ev ve Protestan kilisesi de açılmıştır. Katolik, Protestan ve ortodox nüfus da oldukça artmıştır, artmaya devam etmektedir

Bunlar sosyal medyada reklamlar dahi yayınlanmakta, halka kendi cemaatlerine ve ayinlerine katılma çağrıları yapmaktadır. Ev ev gezilerek Türkçe İncil dağıtılmaktadır.

Kontrol altında tutulması şartıyla, dini ve etnik çeşitliliğe karşı olan ırkçı ve anti semitist bir kişi değilim.

Hatta, Devletleri KKTC ‘yi tanımayan yabancıların, huzur ortamı ve güzel doğası nedeniyle yaşamak için KKTC ‘yi seçmelerinden, ülkelerinde devletimizin reklamını yapmalarından, ekonomimize katkıda bulunmalarından, bizlerle kalıcı dostluklar oluşturmalarından, sosyal ve kültürel yaşamımıza renk katmalarından, güzel Türkçemizi öğrenmelerinden, çocuklarını okullarımıza göndererek Türk kültürü ile yetiştirmelerinden, gençlerimizle evlenip mutlu aileler yaratmalarından mutlu da oluyorum.

Ancak KKTC gibi stratejik önemi büyük, fakat toprak alanı küçük ve nüfusu az bir ülkede dini ve etnik çeşitlilik kontrol altında tutulmazsa, toprak mülkiyetimiz korunmazsa ileride kendi ülkemizde topraksız kalmamız ve toprak egemenliğimizi yitirmemiz kaçınılmazdır”.

Acaba Mücahit Marşı’nı değiştirsek mi?

“KIBRIS FİLİSTİN OLAMAZ” mı desek?

Mücahit Marşı’nı hatırlayan var mı?

Mücahit’i hatırlayan var mı?

TMT neydi, neredeydi, kimdi, nasıldı, ne yapmıştı?

Hatırlayan var mı?

Sesimi duyan var mı?

14 Nisan 2023

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!