İSMAİL ARLI

ABD’DEN BİR TV DİZİSİ TC. CUMHURBAŞKANI TURAN VE HAİN NURİ ŞAHİN

       Başlığı okuyunca meraklanmışsınızdır, bu nedir diye. 

O zaman sizi fazla merakta koymadan konuya gireyim. ABD de iki yıldır çok merakla izlenen “DESİNGNATED SURVİVOR” isimli bir dizi var, sizlerde benim yaptığım gibi internetten, google aracılığı ile izletebilirsiniz. Bu dizinin 2. Sezon 7. Dizisi geçen hafta vukuu bulan NATO skandalından bir gün önce yayınlandı ve akabinde o meşhur olay gerçekleşti. Asıl hedef gerçekte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ama daha fazla ses getirip infial yaratmak için Mustafa Kemal ATATÜRK’te tarih bilmez, üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen, Çanakkale bozğunu içlerinden hala atamamış emperyalist uşakları onursuz kişilerce maalesef alet edildi.

Bu güne kadar merakla bekledim, acaba Sayın TC. Cumhurbaşkanı ve ona danışmanlık yapan, milyonlarca lira maaş alan kişiler, Dışişleri Bakanlığının, dış ülkelerde Türkiye hakkında yapılan yayınları takip etmekle ilgili bölüm ve en önemlisi ise, yapmış oldukları haberlerle, yorumlarla insanları ekran karşısına esir eden, Tv ler den bir ses çıkmadı. Daha da önemlisi, her gün sabah belirli gazetelerin köşe yazarlarını okuyup, bir sonra ki gün kendi köşelerinde, yazmış oldukları yazıları ile Türk halkını kendilerince bilgilendirip, yönlendiren yazarlardan da ses çıkmadı. Maalesef!

Şayet diziyi izlemek zahmetinde bulunur iseniz. Türkiye Cumhurbaşkanını Başkan Turan ismi ve sakallı görünümlü bir kişilikte izleyeceksiniz. Feto’yu da, Nuri ŞAHİN ismi ile genç ve şık görünümlü, devrimci kılığında, Başkan Turan’ın iktidardan gitmesini isteyen ABD başkanının korumasında ki biri olarak izleyeceksiniz. Daha fazla detaya inmeyeyim ki merak edin!

Bazılarınızın aklından, yazdıklarının NATO ile ne alakası var diye geçmiştir. Öyle enteresan bir dizi ki Türkiye Cumhuriyeti ile müttefikliğin ABD ve NATO için ne kadar önemli olduğunu, buradaki üstlerin önemini ve üstler için ödenen kira bedelini vurgularken, bir yandan da, başkan Turan’ın, Nuri ŞAHİN’i ısrarla istemesi ve tavrını işliyor. İşlerken de Başkan Turan’ı şantajcılık ve entrika çevirmekle suçlanıp kibar görünüm ile resmen, ABD başkanı tarafından kovulmasını sahneliyor.

Uzun lafın kısası Türkiye’yi yönetenlere ABD dolarını 3.970 tl.ye çıkardık anlamadınız.  Rusya’ya Orta doğunun kontrolünü vermeyiz, bunu aklınızdan çıkarmayın mesajını verirken, üstüne de NATO skandalını eklediler.

Türk milletinin tüyü bitmemiş yetimlerinin hakkını maaş olarak alan, danışmanlar, memurlar. Türkiye’yi aydınlatıyorum diye geçinen, çakma aydınlar neredesiniz. Nerede tepkiniz. Bu milletin değerlerini temsil eden kişilerini başka isim kullanılarak, filimde, dizide hiçbir güç tehdit edemez ve aşağılayamaz.

 BU BÖYLE BİLİNE. BU MİLLET DAHA YOK OLMADI. DÜNYA VAR OLDUKÇA YAŞAYACAK… 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.