İSMAİL ARLI

BU MİLLET HER ZAMAN MAĞDURUN YANINDA YER ALMIŞ!

     

Çoğunuz başlığı okuduğunuz zaman içinden, nasıl yani? Sorusunu geçirmiştir. Nasıl mı, tarihimizi incelersek sayısız örnekler görebiliriz. 26 Mart 1999 dan başlayalım. Malumunuz bu tarih Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hapis haneye giriş tarihi, 24 Temmuz 1999 tarihinde tahliye olduktan sonra bu mağduriyetin arkasında AĞUSTOS 2001 de AKP nin kuruluşunda yer alıp genel başkan olmasına ve sonrasında tavan yaptı ve bu günlere geldi.

Diğer bir önek Ahmet ŞIK daha basılmamış bir kitabı öne çıkarılarak sorguya alındı daha sonra hapis edilmesi, belli bir azınlık kesimin tanıdığı Ahmet ŞIK bu olayla mağdur duruma düşmesi ile Türkiye tanıdı ve ilerleyen zamanda mağduriyetin önünde milletvekili ödülü ile TBMM de.

Bir başka mağdur şarkısını söyleyende Eren ERDEM, o tarihlerde CHP lilerinde merakla iztediği Ulusal Tv ve AYDINLIK gazetesinde Yazdığım kitap toplatıldı diye yalan bir haber patlattı. Tabi bizim mağdur yanlısı milletimiz araştırıp soruşturmadan inandı. Toplatıldığı  bahsedilen kitap “NURJIVAZI” yı sahibi olduğum TOGAN yayınlarında ben bastım, bırakın yasaklanmayı bir tane kitap dahi hukuksal bir işlem görmedi. Netice olarak Eren ERDEM CHP den millet vekili olarak mükafatlandırdı TBMM gönderildi.

Bir başka mağdur da Sayın Ekrem İMAMOĞLU yenilenen İBB seçimlerinden iki gün önce yani 21 HAZİRAN 2019 GÜNÜ Sayın Cumhurbaşkanı İmamoğlu için ORDU da yaşanmış olaylar için “ Ordu valisinden özür dilemediği sürece o koltuğu zor görür” söylemi seçimlerin yenilenmesi ile mağdur duruma düşen Sayın İmamoğlu’nun mağduriyetini final yaptırdı. Ve tarihi bir farkla İBB başkanı oldu.

Şimdi asıl konuya gelelim. Millet ittifakı 6 parti neden çekiniyorlar, ve neden milletin beynini yanlış düşüncelere itiyorlar. Şunu idrak edemiyorlar mı, bu millet o 6 liderin her hangi birinin adaylığınla gidilecek seçimde, handikap ile karşılaşacağının farkında değiller mi? Bıraksınlar araştırma şirketlerini hiç mi güvendikleri insan yok partilerinde, yollasınlar sokağa halkın isteğine kulak versinler. Halkın çoğunluğu birinci sırada Mansur YAVAŞ, ikici sırada Ekrem İMAMOĞLU diyor. Ümit ÖZDAĞ bunu tv de dillendirip bizim adayımız Mansur YAVAŞ dediği zaman,  sana da ne oluyor diye ilk tepkide bulunanlardan biriydim. Daha sakin düşünüp bir araştırma yapmaya karar verdim. Önce yaşadığım şehir İstanbul da çeşitli ilçelerde tam 90 kişiye tercihini sordum 16 tane Recep Tayyip Erdoğan, 33 tane Ekrem İmamoğlu ve 41 tane de Mansur Yavaş cevabı aldım. Çorlu ve Tekirdağ da da sonuç sıralama değişmedi.

Sayın 6 lider bırakın körler, sağırlar birbirini ağırları. Korkmayın yıpratırlar diye açıklayın halkın meyilli olduğu adayı, karşı tarafın oyununa gelmeyin ve bu millete ikinci bir Ekmeletin vakası yaşatmayın.  Onların adayınızı mağdur duruma düşüreceği aşikar, size benden söylemesi bu millet mağduru yalnız bırakmaz, örneklerini yukarıda yazdım…

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.