İSMAİL ARLIZOR YAZI

Felaket bağımlılığı…

70 Yıllık yaşamımın ilk yıllarında, rahmetli annem ve babam, yaşarken beni ve kardeşlerimi, her anne, babanın çocuklarını hayata hazırlarken,yaptığı gibi Türk aile terbiyesine göre, kötü bağımlılıklardan uzak yaşamayı öğrettiler. Tabi ki bende aynı yolu takip ederek evlatlarımı hayata hazırladım. İnanıyorum ki her anne, babada aynı gayret içinde evlatlarını yetiştirdiğinden hiç şüphe duymuyorum.

Ebeveyinlerimiz ve bizlerin göremediği ve gözden kaçırdığı “felaket bağımlılığı” maalesef 83 milyon nüfuslu Türkiyenin, 82.995 milyonunu hakimiyeti altına almış vaziyette. Yurttaşlar “Saadet ve Mutluluk” olgularını neredeyse unuttu. Ülkece sevinip, mutlu oldukları olgular neredeyse yok oldu. Emperyalistlerin icatları olan, 360 günün hepsine uydurdukları falan günü, yok filan günü gibi zırvalıklarları hakim oldu. Baktılar ki bunlar kesmiyor, kazançlar düştü. Bu işe Türkiye alıştı dozu artıralım dediler.
Bizleri “şiddet ve intikam dolu, bir ülkede kaos içinde yaşamayı” faaliyete geçirdiler. Öncelikle cahilleri, sahte diplomalarla  yazar çizer yapıp, hazırladıkları algı dolu yazıları kitap olarak hazırlayıp isimlerini yazdırıp piyasaya sürdüler. Gazetelerde köşe yazısı olarak yayınlattırdılar.Sıtrejedi uzmanı icat etdiler. (üniversitelerde böyle bir bölüm bulamadım). Bu da yetmedi YASAMA merciinin gerek iktidar, gerekse de muhalefetinde bu ülkenin bir nebze dahi katkıda bulunmadığı gibi halkı fakir iken binlerce lirayı yanına aldığı yakın birini danışman, sekreter ve şoför yaparak ceplerine indirenlerin, Tv lerden Türk terbiyesine, Örf ve adetlerine aykırı,sözüm ona halkın menfaatlerini koruyormuş havasında ki, sözde kavgalarını izleterek, ülkeyi şiddet ve intikam dolu, kaos ortamından çıkmamasına katkıyı eksizlik yapıyorlar.Gelelim yürütmeye, onlarında yasamadan pek farkı yok. Ülkenin hiç sorunu yokmuş, hepsi halledilmiş gibi yürütmenin başındaki Sayın Cumhurun başı ve Cumhur ittifakının ortağı MHP nin Sayın liderinin, Muhalefet partisi CHP nin Sayın liderine sözlü saldırısı ve onun da onlara cevaben saldırısı kaosun ülkede tavan yapmasının, tamamlayıcı son unsuru oluyor. 
Şimdi bir düşünelim isterseniz. “FELAKET BAĞIMLISI” olmuş ülkede Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’te yaşadığını zanneden “özgür bir insandan. ne bekleyebiliriz? 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!