İSMAİL ARLIZOR YAZI

HİÇ KİMSENİN BENİ KENDİMDEN UTANDIRAMAZ

Türkiye cumhuriyeti sosyal yapı ile yönetilmek üzere 1923 senesinde Mustafa Kemal ve arkadaşları ile beraber gazi meclisle kurulan bir Cumhuriyet!

Bu demek oluyor ki, ana ilkelerinde bir takım oynamalar yapılmış olsa da, sosyal bir yönetimle yönetilme özelliği yerinde duran bir devlettir ve yönetenlerde bu görevi yerine getirmekle yükümlüdür.

Ülkenin Anayasası ile belirlenmiş, en önemlilerinden başında gelen bir maddede, ülkeyi yönetenler, yurttaşlarının sağlık sorununu çözmekle mükelleftir.

Nüfusu takriben 84.000.000 olan ülkemde sadece 2000 civarında olduğu bilinen SMA hastası evlatlarımızım olduğu da bilinen bir gerçek.

Bu illeti tanıyan, kendi evladım kadar sevdiğim, bir çocuğumuzun nasıl eridiğini gün, be gün görüp toprağa veren biri olarak bunun bir anne, bir baba ve yakınlarının, ne yaşadığını gayet iyi bilen bir kişi olan ben. Yaşadığım İstanbul şehrinde her toplu taşıma hizmetini kullanmam gerektiği zaman, duraklarda ki kurulu stantlarda çocuğunun yaşaması için, insanlara yalvararak yardım için anaların para istemeleri, valilik tarafından verilen müsaade sözleri ile benim Cumhuriyetimin doğrularının, önüne geçemez ve kimse böyle ayıbı bir böyle işlemle örtemez.

O ana ki dokuz ay bedeninde beraber yaşadığı, can verdiği o yavrusu için her şeyi yapar. Ama onu sosyal bir devlet yönetiminde, hiç kimsenin onu bu duruma sokmaya hakkı yoktur.

Bu devlet 2000 tane evladına bakmaktan aciz bir devlet değildir ve bu devlesin çoğunluk yurttaşının tarihteki kurmuş olduğu devletlerdeki sağlığa verilen önen bunun en büyük referansıdır.

Bu satırlardan Türkiye Cumhuriyeti Devletimi yönetenlere sesleniyorum;

Yanılmıyor isem, veya yanlış takip etmediysem, bu güne kadar, yardımlarla 1 evladımızın tedavisine devam edildi.

Sayın yetkililer benim ülkem 2000 tane yavrusuna can veremeyecek bir ülke değil, Cumhurun başı, bakanları ve vekillerinin 1 aylık maaşı bir yavrumuzun yaşama dönmesine yetiyor. Lütfen gerekeni yapın anaları yalvartmayın. Malumdur ki, sizler analığın kutsallığının, dinin ve dindarlığın ne olduğunu gayet iyi bilen kişilersiniz. Bu özelliğinizden ötürüdür de 20 yıldır ülkenin yönetimindesiniz.

BEN HER TOPLU TAŞIMA KULLANIMLARIMDA, DUYDUĞUM BU ANOSLAR KARŞISIN DA GEREĞİNİ YAPARAK KENDİMDEN UTANMAMAMI SAĞLAMA, DUYGUSUNU SAVMAYA ÇALIŞIYORSAM DA, İNSAN OLARAKTA UTANMAKTAN KENDİMİ ALI KOYAMIYORUM.

Benim ülkemin hiçbir yurttaşı kendinden utanacak bir kişiliğe sahip insan değildir.  Ve hiçbir zaman da olmayacaktır da.

Siz yetkililere onlar adına ben yalvarıyorum. BU EVLATLARIMIZA SAHİPLENMEK BU ÜLKENİN TABİRİ CAİZ İSE ÇEREZ PARASI.

LÜTFEN NE OLUR ANALAR AĞLAMASIN.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİN.

 

 

 

 

 

   

 

 

                       

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.