İSMAİL ARLI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DERİN DEVLETİ Mİ!

              Tarihte bu güne kadar kurulmuş, Türk devletlerinin idari yapısını incelediğiniz zaman göreceksiniz ki, devletin içinde ikinci bir devlet yoktur.

Geçmişte bir aileden gelen han, kaan, padişah unvanı taşıyan, Türk milletinin önderleri ve aksakallılar tabir edilen danışmanlarının, sadrazamlarının, yardımları ile yönetilirdi. Bu gün ise halkın seçtiği milletinin unsuruna bakılmayan kişilerin aksakallıların yerini almış danışmanları ve yine milletin seçtiği vekillerden oluşan, halktan en çok oyu alıp iktidar olmuş partinin, mensuplarının oluşturduğu, adına hükümet denilen kurulu teşkil eden başbakan ve bakanların yardımı ile yönetiliyor.

Tarih boyunca Türk devletlerinin yıkılmasının ana sebeplerinden en önemlisi idare zaafı ve basiretsizliği olmuştur. Ve bahanesi de devletin içindeki, devletin olmasını öne çıkarmışlardır. Nedense ihtiras uğruna dış güçlere hizmet eden hainler tarafından yıkıldığını sessiz söylemişler. Ülkenin guruplara bölünen, istihbarat teşkilatını yönetenlerine derin devlet diye ad takmışlar. Bu derin işi günümüzde artık resmen tiyatroya dönüşmüş durumda halkın eğlencesi olmuş. Nasıl mı?  Haftanın hemen,hemen her günü televizyon kanallarında derin devleti konu alan diziler olmaya dursun.  İsimleri bile derin KURTLAR VADİSİ, EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ, KAYIT DIŞI, ÇUKUR, İÇERDEYİM bunlar gibi diğerleri sözüm ona kötülerle mücadele edip devleti koruyorlar, Nasıl bir koruma ise!..

Akılları sıra resmen Türkiye Cumhuriyetinin yazdıkları senaryo gibi yönetildiğini ima ediyor ve algılıyorlar. Benim devletimin itibarını zedeleyen yurt içinde bile oynatılması hata olan bu dizilerin yurt dışında seyredilmediğini mi zannediliyor. Bizler nasıl yabancı ülkelerin dizilerini izliyorsak, onlarda bizim dizilerimizi tabi ki izliyorlar.

Televizyon üst kurulunun ABD, İNGİLTERE, ALMANYA, FRANSA, İTALYA, YUNANİTAN, BREZİLYA ve diğer ülkelerin dizilerini izlemediği belli, eğer izlemiş olsaydılar, böyle dizilerin olmadığını görürlerdi. 2003 yılında ABD den gelmiş, oradaki yaşamı muamma, bir ailenin başlattığı bu furyanın ne bir eğiticiliği ne de, dinlendiriciliği var, halkı sindirmekten başka. Hadi üst kurul görmüyor, Devleti yönetmek için çalışanlara, danışmanlık yapıp milyonlarca parayı, ücret alanlar da mı görmezler.

O zaman ücretlerini TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ‘Mİ veriyor, yoksa TÜRKİYE CUMHURİYETİ DERİN DEVLETİMİ!..

Merakla bekliyorum, ülkemin itibarını düşünmek kimin aklına gelecek zafiyete düşmeden!

                   

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.