İSMAİL ARLI

ÜLKE ÜZERİNE OYNANAN BİLDİK OYUN, YİNE Mİ SAHNELENİYOR !

ÜLKE ÜZERİNE OYNANAN BİLDİK OYUN, YİNE Mİ SAHNELENİYOR !

Ülkemde, siyaset insanları bu günlerde ikbal ve koltuk uğruna, yeni bir senaryo ortaya koyup oynamaya başladı ve rakiplerini de oyunun içine çekmek için uğraş veriyor. Dünya da tüm isevi dinlerde, birçok yollar denendi, bu yöntem de asırlardır, zaman zaman sahneye konuldu, ama bir taraf Hz. Muhammet rolünü üslenip, diğer tarafa da Hz. Ali rolünü verip görsel ve yazılı basında yüksek sesle tahrik edici bir şekilde olmadı. Konu mezhep olunca, bu konunun insanlığa ve dinlere büyük zararlar vermiş olduğunu her halde biliyorlardır. İktidar partisi genel başkanı bir ilimizde partililerine seslenir iken, muhalefet partisi liderine hitaben “MEŞREP” kelimesini kullanıyor. TDK nun yapmış olduğu anlam 1. Eskitilmiş 2. Yaradılış/ davranış biçimi/ huy.  Bir sonraki gün iktidara yakınlığı ve iktidar partisi genel başkanının dolaylıda olsa, sahiplerinle akrabalık bağı olan bir gazete de o söz kamuoyuna “MEZHEP” yine TDK nun yapmış olduğu anlam Anlayış/ Görüş/ İnanç,   olarak aksettiriliyor. Bu iki kelimenin arasında ki farkı göremeyen veya bilmeyen yayın organı ve yetkilileri için akla gelen ilk şey, ülkeyi geri dönüşümü zor olacak bir kaosun içine sokmak çabası içinde oldukları geliyor. Tamam onlar görmedi veya kaos yaratmak niyetindeler, iktidar partisinin ne genel başkanı nede bir yetkili çıkıp kamu oyu önünde neden düzeltme yapmaz?

 Bir başka çapsızlıkta kendini milliyetçi olarak gören, lanse eden  İYİ PARTİ Ankara vekili Halil İbrahim ORAL tarafından yapılıyor, ana muhalefet partisi liderine. Mezhep üzerinden resmen saldırıyor. Olaya İYİ parti başkan başdanışmanı Aytun Çıray tenkit beyanında bulununca, G.Başkan Meral Akşener hanım efendi de lütfen bir beyan vermek mecburiyetinde kalıyor. Sayın AKŞENER bu millet sizin dik duruşunuza ve ayırım etmeden tüm yurttaşlara sahiplenmenize karşılık, bu ilgiyi gösteriyor size. Bunu İstanbul İBB seçimlerinde yaşadınız ve bizat şahit oldunuz.  Sayın Akşener ve MYK acil toplayıp, insanlara kibirle bakan bu zatın partiden ihracını gerçekleştirirseniz bu ülkenin gözünde siz ve partiniz HİT olursunuz. Benden hatırlatması!

Gelelim ana konuya dünyada İslam da mezhep olmadığı için Hz. Peygamberinde mezhebi yoktur. Kişisel olarak kişisel mezhebe karşıyım; ibadet zaten Yahudilerden kalma haniflerden kalma, eskinin biçimi, ek olabilir kabul, ayrışma nedir? Bu ayrıştırma Hristiyanlıkta çok büyük felaketlere sebep olmuş ve insanlık büyük savaşlar yaşamıştır. İslam dada her ne kadar Hristiyanlıktaki kadar büyük ve uzun süreli olmazsa da bu üzücü hal yaşanmıştır. Hatta kutsal kitapları İNCİL bile her mezhebe göre ayrı olarak yeniden yazılmıştır.  İslam dininin Hz. Peygamberinin vefatından sonra hasıl olan bu ayrışımın malum sebebi bence kişisel ihtiraslardan başka bir şey değildir. Şuna inanıyorum ki kutsal emanetler arasında ki K

 ülkemize getirilmeseydi İncil’e yapılanların daha vahimi, Kur’an’a da yapılabilirdi.

Hz. Muhammedin yüzde yüz kendinin söylediğine inandığım “HER İNSAN, BİR KUR’AN DIR” hadisi bütün gerçeği ile hakikatı ortaya koymaktadır.

Aklınızı başınıza alın genel olarak Arapların mezhebi olan Hanifiliğin (sunni) başına Hz. Muhammed(mezhebi yoktu) yerine, İktidar partisinin liderini, Türklerin mezhebi olan Aleviliğin başına da Hz. Ali yerine Muhalefet partisi liderini getirilmiş gibi lanse etmenin gereği bu güne kadar olmadı bu günden sonrada olmayacak ve olamayacak. Zira onlar amca yiğen idi.Hiç rakip olmadılar.

Birbirlerine saygı ve sevgi insanlığa ışık   

YETTİ ARTIK ÜLKEMİN İNSANLARININ İNANÇLARINI, İKBAL İÇİN KULLANMAKTAN VAZ GEÇİN.

TABİ TANRIYI BENİM GİBİ MENFAAT VE İKBAL İSTEMEDEN SEVİYOR İSENİZ!

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.