AYTEKİN ERTUĞRULKÖŞE YAZARLARI

Kürt meselesi Nasıl Çözülür

Kürt meselesi ve buna bağlı bazı detay meselelerin çözümlenmeleri amacıyla Değerli genç Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan bir yazı kaleme almıştır. Yazının tümü aşağıdaki linktedir. Yazı muhalefet Partilerinin birleşerek müşterek bir aday göstermeleri çerçevesinde gelişmekte ise de ;Mesele sistem meselesidir. Kürt meselesi Türkiye Cumhuriyetini yıkmak üzere 14 Mayıs 1950 tarihinde Ankara’da yerleştirilen Açık bütçe sisteminin ilerleyerek oldukça ileri mesafeler kaydetmesinin sonucudur.  14 Mayıs 1950 de 3 TL olan bir ABD Doları açık bütçelerin çok iyi uygulanması sonucunda 8.880.000 TL ye çıkmıştır. Batı Cephesi Komutanımız. TBMM   hükümetinin ilk Genelkurmay Başkanı Türkiye’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün direktiflerine bir göz atalım:

Enflasyon politikası,………. 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.

Bütçe açığı bir milleti, bir rutubetin binayı çökertmesi gibi yok eder. İsmet İnönü

Memleket tam manasıyla iflasa sürüklenmiş ve  açık bütçeler bir milleti binayı rutubetin çökertmesi gibi yok etmiştir. Kürt meselesi, da buradan neşet etmiştir. Düşmanlarımızın iştahlarını kabartan şey açık bütçe ve enflasyonun Türkiye’de mevcudiyetidir.

Denk bütçe işin İLK şartıdır. Bütçelerimizi DENK  yapmadan bu karanlık dehlizlerden geçilemez. Genç yazar kardeşlerimiz DENK bütçe işini de araştırmalı ve Türk milletini aydınlatacak yazılar yazmalıdırlar.

BU konunun işlendiği  köşemiz ve  bir yazımın linki da aşağıdadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!