MAHİYE MORGÜL

Filistin’i Tarih Boyunca Biz Yönettik

Yayıncı Dostlarım,

Güncel önemi nedeniyle aşağıdaki bağlantıda yer alan belgesel yazımı yeniden yayınlayalım.
Filistin kraliçemiz Leyla Zeynep Sultanin işgalden kurtardığı Gazi şehir Gazze bugün yeniden işgal altındadır.
Filistin’in tarih boyunca Türklerle ata bağını anlatamayan basınımız acz içerisindedir. Hafızaların tazelemek gerekiyor.
Filistin halkını (Melike halkı) bulunduğu yerden uzaklaştırmak atalarımıza ihanet olur.
 “Ya istiklal ya ölüm” töresinden gelen biz Türkler’de düşmana toprak terk etmek yoktur. Filistin halkı bunca cefaya rağmen toprağını terketmemiştir, Şiimdi biz veya Mısır, İsrailoğullarının bize verdiği borca karşılık Filistin’lileri yuvalarından etmek istiyorsa, tarihte borç köleliği ile yaptıkları zulmün aynısını tekrar ediyorsa,.. İslam “borç köleliğini,yani faizi, yasaklamış” bir din iken, bugün Müslüman Filistin çocukları bizim borçlarımıza karşılık  köle satar gibi yurtlarından ediliyorlarsa… Tarih tekerrür ediyor ve biz tarihten hiç ders almamışız. Kuran’da yazılan Vasiyet (veda hutbesi denilmesi çarpıtmadır) hutbesini de hiç anlamamışız. “Yeniden borç alırsanız başa dönersiniz, o zaman bütün dediklerimi unutun” diyordu.
Evet, başa döndük, İslamı yanlış okuduk, dış borçlarımız malüm Yahudi şirketlerinden alınmış olup, bu yüzden emir alıyoruz artık, onların dediği oluyor, Allah’ın Kuran’da dediği olmuyor!
Türkçesiyle Urfalı Leyla Zeynep Sultan, Arapçası Laila Zenobia, imzası Farsça Bad Sabba, halkına verilen isim Melike Leyla Sultan, ,Melike halkı Filistin halkı, Sasani Türkmeneli eyaletinin Türkmen Sultanı, bilimin hamisi, ilk halife, kendi parasını basmış, dedesi Kuruş gibi hilal ve buğday  koymuş amblemine, Roma’dan borç almayı kabul etmemiş… Zeynebiye yasevlerinin, Sitti (Seyyide) Zeynep türbelerinin ana kraliçesi, Mardin Şamani  Azize türbesinin ana kraliçesi, Doğan Beyin eşi, veliaht şehit Hasan’ın annesi, Hz.Hüseyin’in eşinin büyük ninesi, Mete Oğuz Mitridates hanedanından kan bağımız olan büyük kahraman anamiz, türkülerimizin ağlatan Leyla’sı, Hilal uğruna Romalı köle tacirlerine karşı savaşan, ulu ana kraliçemiz.. Bugün gözyaşları içinde olanları göklerden gözlüyor.
Ya Mustafa Kemal ne düşünüyor şimdi? 1936’da “Ben sağ olduğum sürece kurdurmam İsrail devleti” demişti sofradaki İngiliz kralına,Dolmabahçe yemeğinde. Dolmabahçe’de masayı yumruklayarak kalkmıştı masadan. Çekmişti çizmesini girmişti Hatay’a, “Filistin halkını bunlar rahat bırakmaz, sittin sene kan akıtırlar, onlara yakınlaşmalıyız” demişti içinden. O yüzden kendisini siroza mahküm ettiklerini düşünürüm hep.
Leyla Zeynep Sultan Palmira başkentli Filistin’de bir Oğuzlu kraliçeydi, hem de Amazon kraliçe…Mustafa Kemal Atatürk de “Biz Oğuzoğullarıyız” demişti.Hatırlatmak bize görev düşer.
Linkimizi yayınlamanız dağıtmanız ricasıyla.
Ona şükranlarımızla, ona saygıyla…
Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!