MAHİYE MORGÜL

Fizan çöllerinde çimen de yoktur

Artık 30 yıl Fizan konuşacağız.

Libya pastası paylaşılıyor, bize bir Doğal Gaz kuyusu da senin demiştir İngiltere, o kuyuyu işletecek şirketin parasını ödediği paralı asker şirketi kurulacaktır. 
Türk askerinin kanı küresel piyasanın emrine nasıl verilir burda göreceğiz. Darbeler bunun içindi. Alavere dalevere Kürt/Türk Memet nöbete.

 
Zamanında Kaddafi ile dostluğu nedeniyle Erbakan'a karşı çıkan İçişleri Bakanı Ağar şimdi Libya paylaşımında tarafını daha önce de özelleştirmeci Çiller ile beraber koymuştu, Erbakan'ı susturmuştu. Erbakan sağ olsaydı Libya tezkeresine ne derdi?
Şirket askerleri sistemi geliyor; vatansız, milli duygusuz, maneviyatsız. Para için herkesle çalışır, parayı veren emri de verir ona.
 
Milli Eğitimde milli ve manevi değerlerin törpülenmesi de bu programın gerçekleşmesi içindi. Yazmaya çalıştım, gücüm yetmedi. 
 
Sırada DİB'in kapatılması var, cemaatlerin özel askerlik şirketi kurması var, DİB'i muhalefet istedi de kaldırdık "demokrasi gereği" diyecekler. Oysa "demokrasi global sermayenin serbest dolaşımının önündeki engellerin darbelerle kaldırılmasıdır"; 15 Temmuz darbesi bunu başarmadı mı?
 

Sayın Erbakan'ın Kaddafi ile imza aşamasına getirdiği Türk Uçak Motor Fabrikası tasarısından neden kimse söz etmiyor ve bu nedenle Çiller'i çıldırttığı.

Mete Yarar dün gece yarısı ekrandan söyledi, Libya'da kalışımız 30 yıl sürer.

Neye tezkere verdiğimizi halka açıklamadan meclisten geçti gene! 
 
Fizan çöllerinde çimen de yoktur, doğal gaz var, işsiz oğlunun ellerine kına yak Fizan'a yolla kardeşim. 
 
İşsiz bırakılan oğlunuz Kara Su (Black Water) yani petrol için o çöllerde savaşırsa iyi para verirler, ama o para helâl midir diye sormayacaksın.
 
Ulus devletimizin 2125 yıllık "vatan" kavramı, milli felsefesi bitirilmiştir. Yeniden nasıl yeşerir düşünmeye başlasanız iyi olacak.
 
Bakın yeni Libya haritasına. Bizim gittiğimiz yerde İngiliz Fransız İtalyan petrol şirketleri var, bize de bir ucundan koklatacaklar, bunu anlamak çok mu zor?
Petrol tankerlerinin limanı ise diğer tarafta kaldı, liman savaşı başladı ve biz ordayız! 
Mecliste bile görüşülmeden Kore'ye gittiğimizde gider gitmez cepheye sürmüştü bizi Amerika, unuttuk. Emperyalizmle bir yatağa girilmez kardeşim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!