MAHİYE MORGÜL

Hayali Darbeler tezgahlama merkezi neresi?

Hayali Darbe Örgütüne Yardım Etmekten Yargılanan İstiklal Gazileri… 
Canlarım merhaba,Aklınıza gelen HAYALİ DARBE ÖRGÜTLERİ’ni adlarıyla saymanızı rica edeceğim… Cumhuriyet’n başından itibaren en geçerli yöntem bu çıkıyor karşımıza, hatta daha eskisi de vardır.

Kendi kurdukları Cumhuriyete karşı örgüt kurmakla suçlanarak mahkemeye çekilen gazi dedelerimiz gibi hayali örgüte üyelikten mahkemelere çıkarılmışlar. Olmayan bir örgüt uydurup buna üye olmaktan önemli isimleri suçlayarak, bu insanları devletine küstürmek, toplumdan ayırmak, gözden düşürüp yıpratmak, kenara itmek, gibi sonuçlar yaratmayı hedefleyen dışarıdan emir alan HAYALİ DARBELER TEZGAHLAMA MERKEZİ aramak lazım. 

Prof.Tolga Yarman son yazılarında Hayali Darbe Üretme Merkezi neresidir, artık deşifre edilmesi gerekir diyor, haklıdır. 

Bülent Arınç dün akşam Haber Türk kanalında konuşurken geldi aklıma. Bu adam “Kozmik odayı basanlar Son günlerde Tolga Yarman bir yazışma grubunda “Bu kadar hayali darbe örgütü icad ettiler, sonunda beraat etti insanlar, neden bunlar nerede hazırlandı diye sormuyoruz. Hayali darbe hazırlama merkezinin üzerine gidilmelidir” dedi.

Önemlidir.Cumhuriyetin ilanından bir buçuk ay sonra Ankara İstiklal Mahkemesinde darbe yapmak üzere gizli kurulmuş bir hayali kayıkçı derneğine üye olmakla suçlanan ve beraatle sonuçlanan Rizeli Gazi İlyas Sami Kalkavan’ın sahaflarda bulunan “Milli Mücadele Hatıralarım” kitabında, (s.177)  altını çizerek okuduğum şu satırları okurken Kozmik Oda kahramanı Arınç ekrandan Biden’a selam gönderiyordu ve HDP’nin Saidi Nursi, PKK, gibi demokrasi dışı bileşenlerini demokrasi budur diyerek sıralıyordu. Gazi İlyas Sami Kalkavan’ın kitabında şu satırları okuyordum:“İddia makamının bir hayâl üzerine kurulmuş iddianamesini elem ve hüzün duyarak dinledim. Hükümeti devirmek ve Gazi Paşa Hazretlerine ve mesai arkadaşlarına suikast tertip etmiş olan bir cemiyeti hafiye hesabına çalıştığımızı iddia buyuruyor. Polisin ve Yüksek Mahkemenizin derinden derine yaptığı tahkikat Müddeiumumiliğin bahsettiği cemiyeti hafiyenin henüz mevcudiyetine dair  bir iz bulamamış olması iddianamesinin hayâl mahsulü bir mütalâa ile doldurulmuş olduğuna bir delildir.Derin eleme ve aramalara rağmen hâlâ gizliliğini muhafaza eden mevhum cemiyeti hafiyenin mensupları kimlermiş. İddia makamı tavzih ettirilmesi icap eden asıl bu noktaya temas etmiyor, çünkü iddianamenin hakikatlere tercüman olmadığına kendileri de kani bulunuyor kanaatindeyim.”İşte, fotokopya Balyoz, Ergenekon, Sarıkız, Ayışığı…İstiklal Harbinin kahramanlarına da benzer hayali darbe kumpasları kuruldu, yazmak lazım ve bugüne bağlamak lazım. Aynı yöntemle çalışırlar. Düşman hiç yöntem değiştirmemiş. Biz deşifre etmekte aciz davranıyoruz.
Sevgiyle

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!